بتن سبک سازه ای - ليکا

سلام

تعدادی از دوستان در مورد بتن سبک سازه ای اطلاعاتی خواسته بودند و يا اينکه با ليکای موجود در ايران می توان بتن سبک سازه ای ساخت و يا خير؟

البته دوستانی هم ناراحت بودند از اينکه با توجه به کيفيت پايين سبکدانه های موجود در ايران نمی توان پنلهای سبک  ساخت.

با يد حضور شما سروران عرض کنم يکی از مهمترين پارامترهايی که متاسفانه در کشور عزيزمان به آن توجه نمی شود مسئله اقليم هست يعنی ما يک سری طرح از کشورهای ديگر کپی برداری ميکنيم و در پای اجرا به راحتی می گوييم با اين محصول ايرانی نمی شود بايد بريد از فلان کشور خريداری کنيد.

اگر سعی کنيم که مسائل را بصورت بومی شده حل نماييم تمام مشکلات ما حل خواهد شد فقط کافی است بگوييم ما می توانيم.

ولی اصل مسئله اين نيست من با کمک تعدادی از دوستان به مدت ۳ سال بر روی بتن سبک سازه ای کار کرديم و موفق شديم که با سبکدانه های موجود در ايران به نتايج خوبی هم برسيم و اين آمادگی را داريم تا نمونه های خودمان را برای آزمايش در اختيار صنعتگرانی که مايل به سرمايه گذاری هستند و يا قصد توليد پنلهای پيش ساخته را دارند  قرار دهيم.

در طی اين مدت موفق شديم دو نوع بتن توليد نماييم:

بتن نوع آ-۱۲ با وزن مخصوص خشک شده ۱۴۵۰ و مقاومت فشاری۵۰۰ کيلو گرم بر سانتيمتر مربع.

بتن نوع ب-۲۵ با وزن مخصوص خشک شده ۱۶۵۰ و مقاومت فشاری ۸۰۰ کيلو گرم بر سانتيمتر مربع.

/ 1 نظر / 2 بازدید
پيام

سلام آقاي عليدوستي من تازه با اين بلاگ آشنا شدم بهتون تبريك ميگم وبلاگ خوبي داريد من دانشجوي سال آخر عمرانم و الان تقريبا ۲ ساله كه روي بتن كار ميكنم نتايج آزمايشات شما ب-۲۵ برام خيلي جالب بود من بهترين مقاومتي كه با ليكا با وزن مخصوص ۱۷۰۰ تونستم بگيرم ۷۵۰ بوده و فكر نميكردم بشه با ليكا اين مقاومت رو افزايش داد اگر براتون مقدور باشه و طرح اختلاط اين بتن رو به من بديد ممنون ميشم ............................................... از اين گذشته ميخواستم بيشتر با شما و فعاليتهاتون آشنا بشم http://www.concrete.blogfa.com