تفاوت خطوط تولید صنعتی و کارگاهی

سلام

تعدادی از دوستان علاقه مند که در زمینه تولید قطعات سبک بتنی سرمایه گذاری نموده اند متاسفانه به دلیل اطلاعات کم فنی و یا نداشتن مشاور بعد از انجام تولید با مشکلات عدیده ای روبرو می شوند که تصور آن را پیش از این نداشتند از آن جمله تصور این عزیزان از تولید و نحوه انجام آن می باشد.

بیشتر خطوط تولید عرضه شده در داخل کشور به صورت کارگاهی است و اگر خط صنعتی با ظرفیت بالا و با حداکثر اتوماسیون مورد نظر سفارش دهندگان باشد حداقل سرمایه گذاری یک میلیارد تومان امکان پذیر می باشد.

در خطوط صنعتی که قالباً در دو شیفت کاری و با ظرفیت حداقل 200 متر مکعب تولید دارند از حداقل نیروی انسانی استفاده شده و کیفیت به مراتب بالاتری بر خوردار می باشند.

استفاده از فک بتن گیر و سایر ماشین آلات حمل و انتقال از دیگر مشخصات خطوط صنعتی می باشد و همین مهم در کاهش ضایعات نقش بسیار ارزنده ای دارد.

/ 3 نظر / 23 بازدید
علی کلانتری

زنده بحضورم و می دانم که می آیی و کمی درنگ می کنی ، جایی کسی منتظر توست ، انتظار دوست شیرین است ولی طولانیش دل می شکند .....

مسعودی

سلام جناب آقای مهندس علیدوستی ضمن عرض تسلیت و تعزیت ایام، میخواستم از حضرتعالی درخصوص نظرسنجی تان چند سوال داشته باشم: 1- مگر فوم بتن یا همان clc با بتن های گازی بدون اتوکلاو، یکی نیستند؟ علت اینکه در نظرسنجی تان هرکدام را جداگانه آوردید چیست؟ 2- در یک بخشی در وبلاگ پرمحتوایتان شما به تفصیل و با معیارهای مختلف بتن های سبک را باهم مقایسه کردید که باتوجه به اختصاص امتیاز 83 از 100، «بتن فوم صنعتی» بهترین بتن سبک معرفی شده بود. اگر امکان داره منبع و تاریخ ارزیابی مربوطه را اعلام فرمایید. 3- بهتر بود در نظرسنجی تان وضعیت بتن سبک در ایران مورد ارزیابی قرار میگرفت که البته بنده با همین فرض «بتن لیکا» را انتخاب کردم و دلایلش را هم قبلا تقدیمتان کرده بودم. ممنون از شما و مطالب بسیار خوب و ارزشمندتان

مسعودی

باسلام مجدد مهندس بزرگوار؛ منبع و تاریخ ارزیابی مربوطه (جدول ارائه شده) را نفرمودید. ضمناً از پاسخ جامع و زودهنگامتان کمال تشکر را دارم.