طرح توجیهی تولید بتن سبک

سلام

شاید بیشترین تماس شما دوستان با من در خصوص توجیه اقتصادی تولید بتن سبک می باشد من همینجا برای شما اطلاعات کافی در خصوص طرح توجیهی بتن سبک را به صورت مختصر بیان می کنم:

مواد اولیه:

  1. سیمان ٣٢٠ - ٣٧٠ کیلوگرم در هر متر مکعب (تومان ٢۴٠۵٠=۶۵×٣٧٠)
  2. ماسه بادی ٣٠٠ کیلوگرم در هر متر مکعب (تومان ١۵٠٠=۵×٣٠٠)
  3. ماده کفزا ١.٢ لیتردر هر متر مکعب (تومان ١٩٢٠=١۶٠٠×١.٢)

مجموع مواد اولیه = تومان ٢٧۴٧٠ در صورتی که از الیاف تقویتی استفاده گردد این مبلغ به میزان تقریبی ٣١٠٠٠ تومان می رسد.

نیروی انسانی:

در صورت استفاده حداکثری از نیروی انسانی با کمترین میزان اتوماسیون به شرح زیر:

  1. خطوط ٢۵ و ۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ۵٠٠٠ تومان
  2. خطوط ١٠٠ و ١۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ۴٢٠٠ تومان
  3. خطوط ٢٠٠ و ٣٠٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٣٩٠٠ تومان

پرت مصالح:

در حدود ٢-٣% از تولید به شکل ضایعات و یاپرت محصول منظور می گردد.

نیروی برق مصرفی:

  1.  
    1. خطوط ٢۵ و ۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٢٨٠٠ تومان
    2. خطوط ١٠٠ و ١۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٢۴٠٠ تومان
    3. خطوط ٢٠٠ و ٣٠٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ١٩٠٠ تومان

میزان آب مورد نیاز هم بر حسب تولید و برابر با میزان تولید برآورد میشود یعنی یک خط ٢۵ مترمکعبی در روز نیازمند ٢۵ متر مکعب آب هست.

هزینه استحلا ک در هر متر مکعب تولید به شرح زیر می باشد:

  1.  
    1. خطوط ٢۵ و ۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ١٠٠٠ تومان
    2. خطوط ١٠٠ و ١۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٩٠٠ تومان
    3. خطوط ٢٠٠ و ٣٠٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ۶٠٠ تومان

به صورت کلی برآور قیمت تمام شده به شرح زیر است:

  1.  
    1. خطوط ٢۵ و ۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٣٩٨٠٠ تومان
    2. خطوط ١٠٠ و ١۵٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٣٨۵٠٠ تومان
    3. خطوط ٢٠٠ و ٣٠٠ متر مکعبی در هر متر مکعب ٣٧۴٠٠ تومان

قیمت فروش محصولات فاقد گواهینامه فنی در حال حاضر ۶۵٠٠٠ تومان می باشد و همچنین در صورت اخذ گواهینامه فنی تا متر مکعبی ٧۵٠٠٠ تومان به فروش میرسد که بر این مبنا سود ناخالص در طی یک سال بر مبنای ٣٠٠ روز کاری به شرح زیر می باشد:

لازم به ذکر می باشد مبنای محاسبات فروش هر متر مکعب ۶۵٠٠٠ تومان می باشد

  1. سود ناخالص خطوط ٢۵ متر مکعبی در یک سال ١٨٩ میلیون تومان
  2. سود ناخالص خطوط ۵٠ متر مکعبی در یک سال ٣٧٨ میلیون تومان
  3. سود ناخالص خطوط ١٠٠ متر مکعبی در یک سال ٧٩۵ میلیون تومان
  4. سود ناخالص خطوط ١۵٠ متر مکعبی در یک سال ١میلیاردو ١٩٢میلیون پانصدهزار تومان
  5. سود ناخالص خطوط ٢٠٠ متر مکعبی در یک سال ١میلیاردو ۶۵۶میلیون تومان
  6. سود ناخالص خطوط ٢۵٠ متر مکعبی در یک سال ٢میلیاردو ٧٠میلیون تومان.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه راه اندازی خطوط تولید، با اینجانب تماس بگیرید (٠٩١٢٢٣٣۴۶۶٨ علیدوستی)

 کلیک کنید: چند نکته مهم در خصوص کیفیت بتن سبک تولیدی

افزایش هزینه تولید با توجه به گران شدن انرژی

/ 5 نظر / 5 بازدید
شاهد

مهندس خوبی از بابت اطلاعاتت بازهم ممنون من برای بدست آوردن این اطلاعات از یک شرکت مبالغ هنگفتی ژرداخت کردم و جالب اینکه بعد از گذشت 3 ماه دفتر چه 200 صفحه ای به من دادن پر از مطالب جفنگ و الآن که من اقدام به تولید کردم متوجه شدم که بیشتر اطلاعات ارسالی دوستان به من غلط بوده و اعداد شما کاملاَ صحیح و کاربردی و بروز می باشد. امیدوارم دیگران هم از مطالب شما نهایت استفاده را ببرند تا مانند من سردرگم نشوند.

بهنام

سلام آقای علیدوستی عزیز متشکر از بابت اطلاعات مفیدتون . من دانشجوی عمران هستم البته ترم آخر ! یکی از دوستان پیشنهاد داد که همچنین کارگاهی بزنیم با تولدی 60 متر مکعب ... می خواستم با توجه ه افزایش وحشتناک قیمت آب و برق و رکود بازار مسکن آیا اجرای چنین طرحی بهینه هست ؟؟ و ثانیا اگر بخواهیم دستگاه بگیریم آلمانی رو که توصیه کردید چه مارکی هست ؟؟؟ اسم کارخانه اش چیه ؟؟؟ تا در موردش تحقیق کنم ... بی خود نمی خوام پولم رو حیف و ... کنم .... ممنون میشم در مورد شرکت های تولید کننده رو معرفی کنید ... ممنون

بهنام

سلام مجدد یه سوال : اگر من بخوام دستگاههای تولید بتن اسفنجی همراه دستگاه برش و قالب تهیه کنم چی توصیه می کنید و قیمت تمام شده این دستگاه چقدر می شود ... با تشکر .

آرين اهري پور

با تشكر از وبلاگ بسيار مفيد و جالب شما. با وجود قيمتي كه شما در اين مطلب براي بلوك بتن سبك CLC عنوان نموديد كه برابر 65000 تومان ميباشد چه تو جيهي براي رقابت با ساير مصالح ساختماني همانند آجر سفالي و پانل گچي داريد؟؟ براي مثال در تبريز قيمت متر مكعب سفال برابر 38000 تومان مي باشد كه با توجه به اين موضوع به نظر شما بلوك CLC مشكل فروش نخواخد داشت؟؟؟

حسین دارابی

سلام قیمت حمل و نقل مواد اولیه اصلا لحاظ نشده و این مطلب توجیه اقتصادی نبود بلکه محاسبه قیمت تمام شده بود بهتر این محصول را با رقیباش مثل سفال بررسی کنید