بتن سبک پرمقاومت

سلام

بسیاری از دوستان طی روزهای اخیر خواستار اطلاعات بیشتری در مورد امکان تولید بتن های سبک پرمقاومت با سبکدانه های موجود در کشور و بخصوص لیکا شدند.

لیکا تنها سبکدانه رسی منبسط شده در کشور هست.البته کلمه لیکا یک اسم تجاری می باشد که مبدا آن هم کشور دانمارک است.

سبکدانه های رسی منبسط شده به دلیل بافت خاصی که شبیه سرامیک می باشد دارای مقاومت مطلوبی بوده و به همین منظور در بسیاری از بتن های سبک سازه ای که نیاز به مقاومت بالایی می باشد از این سبکدانه ها استفاده می کنند.

با لیکای تولیدی کشور تا همین سال گذشته امکان تولید بتن سبک با مقاومت بالا امکان پذیر نبود و یا با تمهیدات خاصی امکان پذیر می شد ولی با ادعای تازه این شرکت (لیکای ایران) در مورد سبکدانه های تولیدی جدید می توان بتن پرمقاومت سبک ساخت.

نمایی از خط تولید لیکا

البته هنوز این محصول جدید لیکای ایران را آزمایش نکردم ولی تا ماه آینده حتما تست می کنم و نتایج آن را دراختیارتان قرار خواهم داد.

لیکا

/ 3 نظر / 4 بازدید
محمد

با سلام وبلاگتون خيلی جالب بود. اين دونه هايی که ميگين می خواهد توليد شود آيا همون دونه های سبک سراميکی نيست؟ مثل هایدایت یا لیاپر؟ این دونه ها توی آمریکا و کانادا در ساخت بتن سازه ای سبک سالهاست که مصرف می شود

م.ک

سلام من می خوام که توو مسابقات بتن دانشگاه امير کبير شرکت کنم.در زمينه ی ساخت بتن سبک سازه ای و به يه سری فاکتورها نياز دارم : اينکه بدون هيچ افزودنی جز روان کننده و البته استفاده از ليکا بتن با مقاومت ۳۰ مگا پاسکال بسازم . می تونيد توو اين زمينه راهنماييم کنيد؟

رضا قبادی

با سلام خیلی خوشحال شدم که وبلاگ شما را دیدیم . مطالب جالب , اطلاعات خوب و لینکهای خیلی خوبی در وبلاگ شما وجود دارد که امیدوارم هر روز پر بارتر شود. اینجانب رضا قبادی مهندس عمران , چند سالی است که دنبال تولید پوکه صنعتی یا به قول معروف پوکه لیکا بودم که در نهایت توانستیم همراه با دو تن از دوستان با ساخت یک کوره دوار آزمایشگاهی به طول 10 متر, پوکه صنعتی تولید کرده.(از نوع شیل منبسط شده) محصول تولیدی ما از لیکا مقاوم تر بوده و وزن مخصوص آن کمی بیش از لیکا میباشد. در نهایت بعلت کمبود بودجه و مشکلات مالی طرح را تعطیل کردیم. محصول تولیدی ما توان ساخت بتن سبک سازه ای را دارد و با ان در کشورهای صنعتی بتن سبک سازه ای تولید. در حال حاضر دنبال یک سرمایه گذار مناسب برای طرح هستم که بتوانیم این محصول برای اولین بار در ایران تولید کنیم . محصول تولیدی ما از نوع تولیدات شرکت هایدیت امریکا میباشد.