بلوکهای سبک بتنی ارزان قيمت

سلام

یکی از مشکلات مطرح شده در زمینه محصولات سبک بتنی بحث قیمت بالای آنها می باشد و این نکته با توجه به مصرف بالای سیمان در این گونه از محصولات کاملاْ مشهود می باشد.

یکی از نکاتی که دوستان در این زمینه فراموش کرده اند بحث کاستن از سیمان و استفاده از افزودنی های مرتبط با محصول تولیدی می باشد خیلی از دست اندر کاران تصور اشتباه این نکته را دارند که مواد افزودنی با قیمت بالا توجیه استفاده ندارند در حالیکه اگر این دوستان دانش چگونه استفاده کردن از این مواد را داشته باشند خواهند دید که محصولات تولیدی کاملاْ به صرفه خواهد بود.

مثال این نکته را شخصاْ تجربه کرده ام می توانم بلوکی تولید کنم که هزینه تمام شده آن در ابعاد ۲۰*۲۰*۴۰ آن ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان می باشد در حالی که این محصول با قیمتی نزدیک به ۱۰۰۰ تومان عرضه می گردد. در تولید این محصول مقدار سیمان مصرفی کمتر از ۲۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب بوده و با وزن مخصوص ۳۵۰ تا ۴۵۰ قابل تولید با دستگاههای بلوک زن معمولی می باشد. 

/ 1 نظر / 2 بازدید
سجاد

با عرض سلام و خسته نباشيد اگر لطف کنید در مورد ساخت بلوکهای سبک با پرليت اعم از درصد ترکيبات سيمان؛ پرليت؛ روانکارها؛آب و .... و چگونگی ترکيب مواد خام (ميکسر؛ بچينگ؛ مخلوط کن و ....)اطلاعاتی به اينجانب دهيد ممنون می شوم. با تشکر.