بتن سنگين(راه حلی برای مقابله با گرانی آهن)

سلام

امروز یک موضوعی را مطرح می کنم که با اصل موضوع وبلاگ تفاوت دارد.

همیشه بتن سنگین بتن بدی نیست و حتی کاربرد های گسترده ای نیز دارد بتن سنگین با وزن مخصوصی بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلوگرم در متر مکعب به عنوان وزنه های صنعتی کاربرد دارد.

 با توجه به بالا رفتن قیمت آهن و محصولات مرتبط مانند فولاد و چدن وزنه هایی از این جنس با قیمت هر کلیو گرم ۷۰۰ تومان عرضه می گردد درحالی که این وزنه ها را با بتن سنگین می توان به قیمت کمتر از ۱۰۰ تومان برای هر کیلو گرم تهیه کرد.

علاوه بر صرفه اقتصادی دوام و ماندگاری بالا خصوصا در مناطق مرطوب از دیگر ویژگیهای این محصول می باشد در حال حاضر نیز بنا به سفارش یک شرکت وزنه هایی از جنس بتن سنگین ساخته ام که با موففقیت بکار گرفته شده و از این راه صرفه جویی قابل توجهی داشته اند.

نوعی خاصی از این بتن های سنگین را می توان حتی در دریاها و کانالهای فاضلاب استفاده نمود بدون اینکه بعد از گذشت دهها سال کوچکترین آسیبی به آنها وارد گردد.

/ 2 نظر / 10 بازدید

محمودرضا

سلام با تشکر از وبلاگ جالب و پربارتون جداَ خسته نباشید بنده به یک سری مطالب مفصل در مورد بتن سنگین احتیاج دارم(شامل جزئیات و طرح اختلاط و ...) اگر لطف کنید این مطالب رو برام ارسال کنید خیلی ممنون میشم (هرچه سریعتر بهتر) با تشکر[گل]