طرح توجیهی

با سلام

دوستان گرامی باز هم از توجه خوبتون به مطالب این وبلاگ ممنونم و منتظر نظرات شما عزیزان هستم.

همانطوط که برای برخی از دوستان عرض کردم طرح های توجیهی به سه منظور زیر آماده می گردند:

1- توجیهی و مطالعات اقتصادی به منظور توجیه طرح و سرمایه گذار

2- ارایه به وزارت صنعت معدن و تجارت

3-  ارایه به بانک

مهمترین نوع طرح های توجیهی موضوع بند 1 می باشد در این نوع طرح توجیهی امکان سنجی دقیقی  feasibility study بر روی خط تولید نوع فرآوری و محل راه اندازی ماشین آلات و همچنین قیمت تمام شده صورت می پذیرد و در پایان اعداد و ارقام دقیق سرمایه گذاری مشخص شده و سرمایه گذار از میزان دقیق سود و نحوه بازگشت سرمایه مطلع می گردد.

بعد از توجیه کارفرما و سرمایه گذار در خصوص راه اندازی موضوع طرح توجیهی بایستی طرح توجیهی مناسبی جهت ارایه به اداره صنایع مربوطه ارسال گردد این طرح باید دارای ویژگی های خاصی باشد فراموش نکنید این طرح توسط صنایع برای دریافت وام به بانک ارایه می گردد و بایستی پیش نیاز های طرح بانک با اعداد و ارقام مورد نیاز ارایه گردد.

 در مورد بند 3 طرح توجیهی بایستی توسط شرکتهای مورد تائید بانک عامل تهیه گردد و مهمترین خصوصیت آن منطبق بودن با سیستم بانکی و یا نرم افزار های مورد استفاده در بانک می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک نمایید

خط تولید کارا بلوک 1760

 

 

/ 1 نظر / 17 بازدید
محمدرضا

با سلام خدمت جناب آقای علیدوستی میخواستم بدونم جهت تهیه طرح توجیحی که هم جنبه اقتصادی داشته باشه و هم بشه اونو به بانک ارائه داد جهت دریافت وام چه کاری باید بکنم؟ و دیگر اینکه اگه امکان داره یه فیلم از مراحل تولید کارگاهی برای بنده ارسال فرمایید . با تشکر