جایگزینی پودر آلومینیوم در بتن های AAC با مواد دیگر

سلام

خیلی از تولید کنندگان محترم محصولات  AAC در ایران بارها با مشکل تهیه پودر آلومینیوم در تولید بتن هوادار توکلاو مواجه شده اند که راه حل این مشکل استفاده از مواد کفزا بجا پودر آلومینیوم می باشد این موضوع مطلب جدیدی نیست چونکه در کارخانه سیپوکس که اولین این نوع کارخانجات در ایران بوده این مهم آزمایش شده.

تنها مشکل کند گیر نمودن مخلوط و رنگ بد دادن به محصول بود که با وجود مواد کفزای جدید که از ماه آینده در ایران نیز عرضه آن شروع خواهد شد این مشکل بکلی برطرف خواهد شد.

از ویژگیهای مواد کفزای  نسل  جدید بی رنگ و بی بو بودن آن می باشد در ضمن پایه مواد تشکیل دهنده آن نیز شیمیایی بوده و بر خلاف مواد کفزای قدیمی که اقلب از پایه پروتئینه بودند ٢.۵ برابر قدرت کفزایی بیشتر دارد.

این ماده کفزای نسل جدید که تنها در کشور آلمان تولید می شود با تلاش گروهی از دوستان از ماه آینده در ایران نیز عرضه خواهد شد و تحولی شگرف را در صنعت بتنهای سبک ایجاد خواهد نمود.

/ 4 نظر / 5 بازدید
اشکان

می تونم بپرسم اسم این ماده کفزا که می خواد وارد بشه چیه؟

اشکان

می تونم بپرسم این ماده جدید هوازا اسمش چیه؟

متاسفانه در حال حاضر اشخاصي هستند كه بدون توجه به نكات ايمني و بهداشتي شروع به توليد فوم هاي شيميايي نموده اند ، كه اين مواد باعث ايجاد ناراحتي هاي پوستي براي مصرف كننده گاني كه با مواد فوق در تماس هستند شده است.

حسين

متاسفانه فوم هاي شيميايي توليدي در ايران عموما مايع صابون بوده و كيفيت فوم بتن توليدي قابل مقايسه با فوم بتن توليدي با فوم هاي پروتينه نيست