بتنهای سبک ولی پرمقاومت

سلام

دوستان همیشگی این وبلاگ که با اینجانب در تماس هستند از بنده خواستند در مورد بتنهای سبک که اخیراْ در گوشه و کنار کشور با عنوان وزن کمتر و مقاومت بالاتر عرضه می شود توضیحاتی بدهم.

بسیار جای خوشحالی است که سبک کردن فرآورده های ساختمانی مورد توجه قرار گرفته و دوستانی در این زمینه فعالیتهای گسترده ای را شروع کرده اند و یکی از این دوستان را هم به همراه چند نمونه از کارهای تولیدیشان ملاقات نمودم.

هرچند ساخت بتنهای سبک و پرمقاومت یک حرکت علمی خوب بوده ولی در استفاده از این تکنولوژی(تکنولوژی خاص و منحصر بفرد دوستان ) با ید یک سری آزمایشات اولیه صورت بگیرد به عنوان مثال می توان با استفاده از افزودنی های خاص و با مقدار استفاده بیش از حد مجاز به مقاومتهای مطلوبی در سنین پایین عمر بتن رسید و لی در دراز مدت به جای افزایش مقاومت با افت آن مواجه خواهیم شد که این مورد نیز با یک سری از آزمایشات ساده قابل بررسی اولیه می باشد.

خلاصه مطلب اینکه نباید از مسئله بسیار مهم دوام و ماندگاری بتن به این راحتی ها گذشت طبیعتاْْ با توجه به نوع کاربرد این نوع از بتنها افزایش تدریجی مقاومت بتن در برابر گذشت زمان نه تنها مطلوب می باشد بلکه ضروری نیز هست.

/ 0 نظر / 3 بازدید