محمد علیدوستی
تماس با من 09122334668 همراه moaraldo@gmail.com
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ محمد علیدوستی
آرشیو وبلاگ
      بتن سبک- LightWeight Concrete (در این وبلاگ ضمن بررسی انواع بتن های سبک اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می دهم- moaraldo@gmail.com)
  نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٥

سلام

اين هم يک مطلب جديد برای شما علاقه مندان

در ضمن اين مقاله در سايت Civilica به فروش گذاشته شده

حالا حساب کنيد پرتغال فروش را....

دوستان گرامی در صورتی که مقاله را بصورت کامل می خواهيد email بزنيد در اسرع وقت براتون ميفرستم.

 

بررسی خواص بتن با سبکدانه

تهیه کننده: مهندس محمدعلیدوستی

پست اکترونیکی: m.alidousti@construction.st

چکیده:

با استفاده روز افزون از بتن با سبکدانه سعی برآن شده تا با افزایش مقاومت آن بتوان در مراحل مختلف کاری از آن استفاده نمود، البته ناشناخته بودن رفتار واقعی این نوع بتن در شرایط مختلف همواره مانع از استفاده و سیع آن گردیده که در سالهای اخیر کشورهای پیشرفته با انجام مطالعات و تحقیقات گسترده سعی بر آشنایی بیش از پیش با این نوع بتن کارا دارند.

در تحقیق سعی بر آن شده تا با جمـع آوری اطلاعات از آزمایشهــای متعددی که برروی بتـــن با سبکــدانه یا LWAC (LightWeight Aggregate Concrete)در سراسر دنیا بویژه در اروپا و آمریکا انجام گرفته، بتوانیم رفتار این نوع از بتن را که در سالهای اخیر کاربرد و پیشرفت فراوانی داشته بهتر بشناسیم.

کلید واژه ها:

بتن،سنگدانه،بتن سبکدانه، منحنی تنش کرنش، مقاومت فشاری، انقباض، آتش سوزی.

1- مقدمه:

با گذشت سالها از پیدایش سیمان و بتن و همچنین به کاربردن روشهای نوین در تولید آنها، روز بروز بر دامنه کابرد آنها افزوده می شود، و هر روز شاهد برطرف شدن مشکلات و نیز افزایش مزایای استفاده از آنها هستیم.

یکی از مشکلاتی که در استفاده از بتن همواره مطرح بوده سنگینی و به عبارت علمی وزن مخصوص بالایآن می باشد که خوشبختانه با پیشرفت های انجام شده، شاهد تولید بتن هایی هستیم که با افزایش مقاومت وکاهش وزن مخصوص همراه است. کاهش وزن در بتن با ترفندهای مختلفی( مانند استفاده از مواد هوازا وجایگزینی سنگدانه هابا سنگدانه های سبک و...) صورت می پذیرد که بتن با سنگدانه سبک کاربرد سازه ای بیشتری دارد.اکثر این سنگدانه ها بر پایه رس منبسط شده می باشندکه با عناوین مختلف تجاری مانند: Argex,fibo,liapor,lica و غیره در کشورهای مختلف کاربرد دارند.استفاده از بتن سبک علاوه بر کاهش بار مرده و در نتیجه وزن ساختمان، موجب آن می شود تا شدت نیروی زلزله وارد بر ساختمان نیز کاسته شود.

البته باید یادآور شد؛ متاسفانه در ایران با توجه به کیفیت پائین سنگدانه های سبک، دستیابی به مقاومتهای بالای این نوع بتن با دشواری همراه است و امیدواریم با انجام تحقیقات و سرمایه گذاری مناسب شاهد تولید سبکدانه هائی با کیفیت و ارزان باشیم.

از آنجائی که بتن های سبکدانه دارای وزن مخصوصو مقاومت فشاری متفاوتی هستند لازم است مرز بین بتن سبک سازه ای و غیر سازه ای را مشخص نمائیم.

 

2- بتن سبک سازه ای(Structural Lightweight concrete):

بتن سبک سازه ای بتنی است که دارای وزن مخصوصی بین1440 تا 1840 کیلوگرم برمتر مکعب و مقاومت فشاری بالای17 Mpa و یا 2500 Psi باشد.در اکثر این بتن ها درشتدانه ها از نوع سبک وزن بوده و همچنین می توان قسمتی ویا کل ریزدانه را با محصولات سبک وزن جایگزین نمود.

مقاومت نمونه های بتنی سبک سازه ای با وزن مخصوص رابطه ای لگاریتمی دارد که در زیر مشاهده می کنید:

نمودار1: رابطه بین چگالی و مقاومت بتن سبک سازه ای

 

3- انتخاب مواد مناسب جهت طرح اختلاط بتن با سبکدانه:

در ابتدا برای رسیدن به مشخصات بتن مورد نظر باید نوع مواد ترکیب شونده در طرح اختلاط تعیین شوند. معمولاً مقاومت فشاری و وزن مخصوص بتن خشک شده در گرمخانه، معین می باشد به علاوه مواد مخلوط شونده باید یک ماده همگن را تشکیل دهند که تمایلی به جدا شدگی در آنها وجود نداشته باشد. این بدین معنی است که وزن مخصوص مواد مخلوط ما نباید اختلاف زیادی داشته باشند. بطورکلی دو راه برای تولید بتن سبک وجود دارد یکی استفاده از سنگدانه هائی با مقاومت بالاو ملات با مقاومت کم و یا به کارگیری سنگدانه هائی با مقاومت کم و استفاده از ملات با مقاومت بالا. هر کدام از این دو نوع اختلاط به خاطر نسبت سختی متفاوت بر روی رفتار سازه تاثیر خواهند گذاشت و البته انتقال فشار در داخل بتن تا حد زیادی به سختی مواد ترکیبی آن وابسته می باشد. در بتن هایی با وزن معمولی(NWC:Normal Weight Concrete) انتقال بار در بتن توسط سختی سنگدانه ها و نیز لایه ملات میانی آنها صورت می پذیرد ولی در بتن با سبکدانه به علت کاهش سختی سنگدانه ها متفاوت می باشد و به همین علت گسیختگی در نوار میانی سنگدانه ها بعد از آن صورت می پذیرد که سنگدانه ها به گسیختگی می رسند.

و با انتخاب سبکدانه هائی با وزن مخصوص متفاوت؛ بتن هایی با وزن مخصوص و رفتار متفاوت داریم که در شکل 3 دیاگرام تنش کرنش بتن هایی با وزن مخصوص متفاوت را مشاهده می کنید:

 

نمودار2: رفتار دو نمونه بتنی با مقاومت تقریباً یکسان ولی با چگالی متفاوت

 

4- بررسی رفتاری و منحنی تنش - کرنش در بتن باسنگدانه سبک:

یکی از مهمترین پارامترهای به کار گرفته شده در طراحی، رفتارمصالح در برابر بارهای وارده میباشد؛ قطعاً در بتن نیز بررسی رفتاری بتن در برابر بارهای وارده می تواند مهندسین را در طراحی اعضا مناسبسازه ای یاری بخشد. منحنی تنش و کرنش در بتن های معمولی را سالها مورد تحلیل قرار داده اند و بر حسب نوع سیستم سازه ای از آن در آئین نامه های مختلف طراحی، استفاده نموده اند.

در اینجا سعـی بر آن داریم تا با استفــاده از نتایج آزمایشگاهـی مقایســه ای داشتـه باشیم از رفتـار(مخصوصاً دیاگرام تنـش-کرنـش و مدول الاستیسیتهE) بتن با سبکــــدانه وبتـن معمولــی که مقاومت فشـاری تقریباً یکسانی دارند. این نکته را فراموش نکنیم که بتــن با سبکــدانه،که مقاومتی در حد بتن های معمولی دارد جزو بتن های سبک با مقاومـت بالا می باشد و این نکتــه؛ یعنـی مقاومت بالای عضــو مورد آزمایـش می تواند ما را در درک بهتـر نتایـج بدست آمده یاری نماید پس به واقع نتایج گرفت شده برروی بتن سبکدانه و پر مقاومت[High Strength Lightweight Aggregate Concrete(HSLWAC)] می باشد. لازم به ذکر است که استاندارد DIN4219 برخلاف سایر استانداردهای بین المللی مدول الاستیسیته را بر حسب مقاومت فشاری و دانستیته می داند،که برای اصلاح آن (مدول الاستیسیته محاسباتی) از ضریب کاهشی روبرو استفاده می شود:    h=(r/2,4)²که در آن r همان وزن مخصوص بتن مورد آزمایش می باشد

5- بررسی کلی رفتار بتن سبکدانه و منحنی تنش-کرنش در آن:

در بتن معمولی هنگامی که شکست رخ می دهد نمی توان مطمئناً گفت که شکست اولیه در ملات رخ داده یا سنگدانه و شکست تقریباً همزمان رخ می دهد؛ در حالیکه، در بتن مورد بحث ما سنگدانه های سبک که قاعدتاً دارای خلل و فرج زیادی هستند تاب تحمل بار وارده را نداشته و یکباره شروع به شکست می کنند ابتدا ترکها پدیدار شده و سپس شکست صورت می پذیرد که بصورت ترکهای طولی، جداشدگی قسمتی از نمونه و ترکهای مایل می باشد.که در شکل1 قابل مشاهده است:

شکل 1

کرنش در هنگام گسیختگی یک نمونه بتن سبک را می توان در نمودار3 مشاهده نمود:

 

نمودار3 : دیاگرام ساده تنش و کرنش فشاری یک نمونه از بتن سبکدانه

همانگونه که در نمودار ملاحظه می کنید رفتار بتن با سبکدانه تقریباًخطی بوده و شباهت زیادی به رفتار بتن های با مقاومت بالا دارد.

آزمایشات دقیقتری برای تعیین رفتار بتن سبکدانه با دستگاههای پیشرفته صورت پذیرفته که منحنی آنها را در ذیل مشاهده می کنید:

 

نمودار4 : مربوط به دونوع بتن سبکدانه با مقاومت و وزن مخصوص مختلف می باشد

نمودار 5 نیزمقایسه ای است بین منحنی تنش وکرنش یک بتن معمولی(NC ) و بتن سبکدانه:

 

نمودار5: مقایسه رفتار بین بتن معمولی و بتن سبکدانه

همانطور که در نمودار ملاحظه می کنید تردی زیاد بتن سبکدانه کاملاً مشهود است. که باید این نکته را در طراحی اعضای سازه ای، با بتن سبک دانه در نظر داشت.استاندارد اروپائی ENV 1992-1-4 EC2“Design of LWAC with closed structure”دیاگرام تنش و کرنشی زیر را معرفی نموده :

نمودار6 : نمودار بکارگرفته شده در طراحی بر اساس استاندارد ENV 1992-1-4 EC2

 

 بطور کلی می توان نتیجه گرفت که با کاهش وزن مخصوص ؛کرنش نهائی افزایش می یابد.

 

6- بررسی جمع شدگی بتن( :(AUTOGENOUS AND DRYING SHRINKAGE

نمونه های بررسی شده برروی بتن با سبکدانه و مقاومت بالا است؛ درجه اشباع شدگی مصالح 100% و 50% میباشد. ابعاد قالبها شامل:

(prisms 50x50x200 mm3, 100x100x400 mm3, 150x150x600 mm3 ) است و در سنین 7 و 28 روزه مورد آزمایش قرار می گیرند.نسبت آب به سیمان پائین موجب حساس شدن بتن به مسئله جمع شدگیSHRINKAGE))می گردد ولی در بتن سبکدانه، با جایگزینی درشت دانه ها با سبکدانه اشباع شده جمع شدگی خود بخودی بتن کاهش می یابد و آب درون سبکدانه ها میزان جمع شدگی بتن را کاهش می دهد.و در صورت جابجائی کامل درشت دانه ها با سبکدانه اشباع شده در ساعت اولیه بتن ریزی شاهد تورم بتن خواهیم بود و این تورم برای ماه ها ادامه می یابد. بتن ترکیب شده با ریز دانه های سبک ، تورم بیشتری نسبت به زمانی دارد که بادرشت دانه سبک ترکیب شده باشدو در صورتیکه که به یک میزان اشباع شده باشند. رطوبت نسبی بتن در زمانهای اولیه تاثیری بر جمع شدگی بتن دارد اما در دراز مدت تاثیر آن مشاهده می شود.

در ذیل ترکیبات مورد آزمایش قرارگرفته را مشاهده می کنید:

جدول 1: مشخصات 5 طرح مورد آزمایش

در تمامی طرح ها مخلوطی از سیمان پرتلند (CEM I) و سیمان سر باره ای  (( CEM III استفاده گردیده..

میزان جمع شدگی خود بخودی برای طرحهای I وII و III در قالبهای 10×10×40 که به صورت عمودی قرار گرفته اند مورد آزمایش قرار می گیرند. اندازه گیری یک روز بعد از بتن ریزی آغاز شده و نمونه ها در دمای اتاق 2 20 درجه سانتی گراد نگه داری می شوند. واندازه گیری جمع شدگی بعد از خشک شدن ( (Drying shrinkageپس از 7 و 28 روزگی انجام گرفته است.

نمونه ها در اتاقی با درجه رطوبت 50% و دمای 20 درجه سانتی گرادی نگهداری شده اند. ابعاد نمونه های مورد آزمایش  100x100x400   برای طرح مرجع I و برای طرح 2 از ابعاد 600×150×150 و نیز 200×50×50 استفاده شده است. اندازه گیری جمع شدگی بتن دو بار صورت پذیرفته که منحنی جمع شدگی، میانگین دو بار اندازه گیری می باشد. برای طرح IVو Vتنها جمع شدگی خود بخودی اندازه گیری شده است. جمع شدگی خود بخودی تا یک هفته بعد از قالب گیری اندازه گیری می شود.

 

6-1نتایج بدست آمده:

 

6-1-1مقاومت فشاری:

مقاومت فشاری بتن ها ی مورد آزمایش برروی نمونه های مکعبی به ابعاد 15×15×15 سانتیمتر بدست آمده و شرایط عمل آوری نیز رطوبت 99% و دمای 20 درجه سانتی گراد می باشد.

مقاومت متوسط فشاری 7 ، 14 و 28 روزه در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

جدول2: مقاومت فشاری 14،7و28 روزه طرحهای جدول 1

مقاومتهای بدست آمده در آزمایشهای IIIو V به علت درجه اشباع پائین تر سنگدانه ها نسبت به طرح های II و IV بالا تر می باشد.

6-1- 2مقدار جمع شدگی خودبخودی(Autogenous Shrinkage) بتن عادی و بتن با سبک دانه:

میزان جمع شدگی خود بخودی برای طرحهای I وII و III در قالبهای 10×10×40 که به صورت عمودی قرار گرفته اند مورد آزمایش قرار می گیرند. اندازه گیری یک روز بعد از بتن ریزی آغاز شده و نمونه ها در دمای اتاق 2 20 درجه سانتی گراد نگه داری می شوند.

نتایج بدست آمده را برروی طرحهای Iو II و III مشاهده می کنید:

نمودار7 : میزان جمع شدگی خودبخودی در طرحهای I,II,III

نتایج بدست آمده برروی طرحهای V و IV :

نمودار 8: میزان جمع شدگی خودبخودی در طرحهایIV,V

6-1-3 میزان جمع شدگی بتن در سنین 7 و 28 روزه:

واندازه گیری جمع شدگی ناشی از خشک شدن  (Drying shrinkage)بعد از 7 یا 28 روز انجام گرفته است و در اتاقی با درجه رطوبت 50% و دمای 20 درجه سانتی گرادی نمونه ها نگهداری می شوند. ابعاد نمونه های مورد آزمایش 100x100x400 برای طرح مرجع I و برای طرح 2 از ابعاد 600×150×150 و نیز 200×50×50 استفاده گردیده است. اندازه گیری جمع شدگی بتن دو بار صورت پذیرفته که منحنی جمع شدگی، میانگین دو بار اندازه گیری می باشد.

نمودار9: : میزان جمع شدگی بعد از سنین 7و28 روزگی

6-2 نتایج آزمایشات:

آزمایش ها برروی نمونه های مکعبی بتن سبک که برای رسیدن به مقاومتMpa 65 طرح گردیده بود صورت پذیرفته است. پارامترهای مورد آزمایش قرارگرفته عبارتند از: میزان رطوبت سنگدانه هاو زمان سپری شده جهت خشک شدن نمونه ها. دربتن با سنگدانه سبک) (LWAC با سنگدانه هائی با درجه اشباع 100% و 50% شاهد تورم در یک عمر 90 روزه نمونه بتنی هستیم در حالی که دربتن با وزن معمولی ( (NWC میزان جمع شدگی تا کرنش µ470 اندازه گیری شده است . مقدار مجموع جمع شدگی بدست آمده در LWAC)) بسیار پائین می باشد و همچنین منحنی آن با منحنی NWC))تفاوت دارد: اولاً در LWAC جمع شدگی بتن آهسته تر صورت می پذیرد و ثانیاً مدت جمع شدگی دربتن با سبکدانه نسبتاً بیشتر ازبتن با وزن معمولی می باشد.اگر تغییر شکلهای نهائی به دقت مورد بررسی قرار بگیرد نتیجه می گیریم که میزان جمع شدگی در بتن باسبکدانه در سن 90 روزگی بسیار کم بوده و یا حتی دچار تورم نیزهست. آب اشباع جهت سبکدانه ها در بتن با سبکدانه سبب بوجود آمدن رطوبت در داخل بتن می گردد که تاثیر بر میزان جمع شدگی بتن دارد.

7- مقاومت در برابر آتش سوزی:

برطبق بسیاری از گزارشات و نتایج آزمایشگاهی در آمریکابتن با سبکدانه(LWAC) مقاومت بهتری در برابر آتش نسبت به NDC (Normal Density Concrete) دارد. اما در کشور نروژ نتایج متناقضی بدست آمده است. شاید این تناقض ناشی از نوع آتش باشد (i.e. cellulose fire and hydrocarbon fire)؛ Cellulose fire که ISO-fire نیز نامیده می شود؛ در استاندارد اروپائی ISO 804 تعریف شده که دقیقاً مطابق با استانداردDIN 4102 آلمان است. در آمریکا و کانادا ISO- fire در استاندارد ASTM E119 طبقه بندی شده است، ASTM E119 شباهت زیادی با ISO 804 دارد وتنها در دقایق اولیه، میزان تولید حرارت بیشتری دارد واز این پس همگی آنها را Cellulose fire یا آتش سلولزی می نامیم. تفاوت اصلی میان hydrocarbon fire(“HC-fire”) و ISO-fire در این است که HC-fire در دقایق اولیـه، رشــد حرارتی بیشتری دارد کـه بیشترین مقدار حــرارت در (HC-fire(1100°C کمی بیشتر از( ISO- fire(1050°Cمی باشد.در نمودار زیرمنحنی استاندارد میزان حرارت وزمان دو گونه مختلف آتش را مشاهده می کنید:

نمودار11: مقایسه بین دو نوع آتش ISO-fireو HC-fire

در نمودارهای زیر میزان رشد حرارت را در یک نمونه بتن معمولی در برابر دو گونه آتش را در سطح و در عمق 20 و 10 میلی متری از سطح مشاهده می کنید:


نمودار12: میزان رشد حرارت بر اساس نوع حرارت دهی و عمق اندازه گیری در نمونه بتن های سبکدانه

 

نوع آتش تمامی منابعی که اعلام داشته اند بتن با سبک دانه مقاومت بهتری در برابر حرارت نسبت به بتن های معمولی دارد ISO-fire و منابعی که متضاد با آن اعلام کرده اند HC-fire بوده است.

با انجام آزمایشات متعدد برروی بتن با شبکدانه با مقاومت معمولی و نسبتW/Cعادی در برابر ISO-fire معلوم شد که: سازه های با بتن سبکدانه به این دلیل که رسانائی ضعیف تری که دارند پتانسیل مقاومت حرارتی بیشتری نسبت به ساختمانهای با بتن معمولی دارند پوشش روی این بتن ها عایق نسبتاً خوبی در برابر حرارت است.

اما در آشهای شدیدتر مانند HC-fire که فشاربخار ناشی از حرارت زیاد همانند یک نیروی خارجی به سطح بتن وارد می شود ، با عث جدائی و کنده شدن پوشش روئی بتن می گردد. بتن سبکدانه آب با قابلیت تبخیر زیادی نسبت به بتن معمولی دارد؛ زیرا در سنگدانه های سبک اشباع شده آب بیشتری وجود دارد به همین علت خطر جدا شدن در آن بیشتر است. ولی در بتن با سبکدانه و مقاومت بالا که نسبت آب به سیمان کمتری در آن وجود دارد می تواند در برابر HC-fire رفتاری مشابه ISO-fire داشته باشد.

نمودار زیر میزان تغییر مقاومت بتن با سبکدانه را در مقایسه با بتن معمولی، در دماهای مختلف و در مقایسه با مقاومت فشاری در دمای 20 درجه سانتی گراد و بر روی نمونه های 90 و 150 روزه را نمایش می دهد:

 

نمودار 13: تاثیر میزان حرارت برمقاومت فشاری بتن سبکدانه

8-نتیجه:

Øدر انتخاب مواد ترکیبی بتنِ سبکدانه این نکته را نباید فراموش کردکه وزن مخصوص مواد ترکیبی اختلاف زیادی نداشته باشند، تا بتوان بتن یکنواخت تریتولید کرد.

Øرفتار بتن با سبکدانه (دیاگرام تنش و کرنش فشاری) خطی تر از بتن های با وزن مخصوص معمـولی می باشد.

Øمدول الاستیسیته در بتن با سبکدانه،کمتر از بتن های با وزن مخصوص معمولی می باشد و به همین دلیل در کرنش بیشتری منهدم می گردند که استاندارد اروپائیDesign of LWAC with closed structure ENV 1992-1-4 EC2  مقدار آن را 0.0035 در نظر می گیرد. به عبارتی دیگر با کاهش وزن مخصوص مدول الاستیسیته کاهش و کرنش نهائی افزایش می یابد.

Øدر بررسیهای انجام شده برروی بتن سبکدانه با مقاومت بالا میزان جمع شدگی خودبخودی و جمع شدگی در طی زمان خشک شدن بسیار کم بوده و حتی دچار تورم نیز می گردند. با جابجایی درشت دانه ها با سبکدانه جمع شدگی کاهش و اگر از سبکدانه ریز به جای درشت دانه استفاده نماییم بتن دچار تورم نیز می گردد.

Øبتن های سبکدانه با مقاومت بالا در برابر آتش مقاوم تر از بتهای با وزن معمولی می باشند.

Øهرچه مقاومت بتن سبکدانه زیاد شود خواص بهتری پیدا می کند.

vبطور کلی استفاده از بتن های سبکدانه ای ضمن کاهش بار مرده سازه و نیز کاهش ترکهای معمول در بتن (به دلیل کم بودن میزان جمع شدگی) باعث کاهش هزینه ها گردیده و همچنین، خواص دیگر آنها ما نند مقاوم بودن در برابر آتش می تواند توجیه مناسبی جهت استفاده در ساختمان باشد.

9-مراجع:

[1]Guide for Structural Lightweight Aggregate Concrete, ACI 213R, American Concrete Institute, Farmington Hills, MI, www.concrete.org.

 

[2]EuroLightCon

Economic Design and Construction with Light Weight Aggregate Concrete

Document BE96-3942/R11, March 2000

 

 

[3]AUTOGENOUS AND DRYING SHRINKAGE OF LIGHTWEIGHT AGGREGATE CONCRETE AT EARLY AGES THE EFFECT OF SPECIMEN SIZE,

P. Lura and K. van Breugel , Delft University of Technology, The Netherlands

I. Maruyama ,Tokyo University, Japan

 

 

[4]FIRE RESISTANCE OF STRUCTURAL LIGHTWEIGHT AGGREGATE CONCRETE A LITERATURE SURVEY WITH FOCUS ON SPALLING

Jan Lindgård, Research Engineer,SINTEF Civil and Environmental Engineering

Cement and Concrete

7034 TRONDHEIM, Norway

Tor Arne Hammer, Senior Research Engineer, SINTEF Civil and Environmental Engineering Cement and Concrete

7034 TRONDHEIM, Norway

 

[5]Stress Strain Curves of Lightweight Concrete

& Properties of Different Matrixes and LWAs and their Influences on the Behaviour of Structural LWAC

Thorsten Faust1 , Dipl.-Ing., Institut für Massivbau und Baustofftechnologie, Universität Leipzig

 

 

 

 

 

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر کدام بتن سبک عایق تر است 11 سالگی وبلاگ بتن سبک انتخاب ماشین ساز مقاومت در برابر آتش افزایش مقاومت بتن سبک گازی غیر اتوکلاو بلوک های سبک گچی تولید به روش قالبی و یا برشی تفاوت بین خطوط تولید بتن گازی؟ قیمت فروش انواع بتن سبک توسط تولید کنندگان
کلمات کلیدی وبلاگ بتن سبک (٤٦) فوم بتن (٢٧) کیفیت (٢٢) تولید (۱۳) بتن گازی (۱۳) ماشین ساز (۱۳) خط تولید (۱٢) aac (۱٢) لیکا (۱٢) استاندارد (۱۱) سبکدانه (۸) گواهینامه فنی (۸) بتن سبکدانه (٧) بلوک (٧) قیمت (٧) قیمت تمام شده (٦) naac (٦) طرح توجیهی (٥) قالب (٥) مشاوره (٥) عایق (٥) ماشین آلات (٥) خط تولید بتن سبک (٥) میکسر (٥) برش (٥) ماشین سازی (٥) ایستگاه مرکزی (٥) ماشن پرتابل فوم بتن (٤) تولید بتن سبک (٤) پودر آلومینیوم (٤) دستگاه تولید بتن سبک (٤) ظرفیت تولید (٤) کف سازی (٤) بتن سبک سازه ای (٤) تولید کارگاهی (٤) سرمایه گذاری (٤) سرمایه گزاری (٤) سیمان (٤) فروش (٤) تماس (٤) هزینه (٤) پرتابل (۳) اطلاعات (۳) کاهنده آب (۳) سنگ مصنوعی (۳) تخلخل (۳) طرح اختلاط (۳) بلوک سبک (۳) بتن سبک گازی (aac) (۳) دانه بندی (۳) بلوک سبک سیمانی (۳) بین سبک (٢) انتخاب بتن سبک (٢) کارخانه فوم بتن (٢) مقاومت فشاری (٢) کارخانه بتن کفی (٢) بلوک لیکا (٢) قیمت بتن سبک (٢) فوم ژنراتور (٢) کیفیت سیمان (٢) پوکه (٢) مواد کفزا (٢) ماشین آلات بتن (٢) دستگاه پرتابل (٢) مقایسه بتن های سبک (٢) ملات ماسه سیمان (٢) خط تولید مناسب (٢) بتن سبم با کیفیت بالا (٢) بلوک گچی (٢) ملات (٢) قیمت خط تولید بتن سبک (٢) وبلاگ بتن سبک (٢) اجرا در محل (٢) بتن هوادار بدون اتوکلاو (٢) گازی بدون اتوکلاو (٢) بلوک سبک گچی (٢) جذب آب (٢) ملات آماده (٢) ماشن پرتابل فوم بتن رتابل (٢) عمل آوری (٢) سیپورکس (٢) خط تولید کارگاهی (٢) سبکدانه معدنی (٢) تولیدکننده (٢) مصالح (٢) فوم (٢) ماسه (٢) کیفیت آب (٢) هبلکس (٢) بتن هوادار اتوکلاو شده (٢) lightweight concrete (٢) فوق روان کننده (٢) واسطه (٢) افزودنی (٢) امکان سنجی (٢) تولید بلوک (٢) توجیه (٢) چسب (٢) پرلیت (٢) بانک اطلاعاتی (٢) تولید صنعتی (٢) مقاومت (٢) بازار (٢) سایت (٢) وبلاگ (٢) آموزش (٢) آب (٢) تکنولوژی (٢) مشکلات (٢) اخطار (٢) شکایت (٢) سیلیس (٢) نظرسنجی (٢) آلمان (٢) سرمایه (٢) اتوماسیون (٢) مواد اولیه (٢) قطر (۱) ابعاد (۱) گارانتی (۱) راهنمایی (۱) سال نو (۱) کاربرد (۱) راهنما (۱) پنل (۱) آتش فشان (۱) گسل (۱) قدر دانی (۱) کنترل کیفیت (۱) سه فاز (۱) صادرات (۱) آجر (۱) دستگاه (۱) سازه (۱) دعوت (۱) سمینار (۱) اپراتور (۱) آهک (۱) تجهیزات (۱) تحقیقات (۱) یونولیت (۱) سرما (۱) مشتری (۱) پروژه (۱) نمایشگاه (۱) نانو تکنولوژی (۱) کتاب (۱) ساعت (۱) فیلم (۱) زلزله (۱) تصویر (۱) خرید (۱) انتخاب (۱) سختی (۱) مشکل (۱) مسکن (۱) ماشین (۱) جهان (۱) قوانین (۱) سرعت (۱) لینک (۱) وام (۱) اشتغال (۱) تاریخچه (۱) گچ (۱) شیشه (۱) آزمایشگاه (۱) تعمیر (۱) اطلاع رسانی (۱) کفسازی (۱) plant (۱) ph (۱) ضایعات (۱) رس (۱) کارکرده (۱) ضدیخ (۱) اسپانسر (۱) ضخامت (۱) تخفیف (۱) مرکز تحقیقات (۱) رقابت (۱) پاسخ به سوالات (۱) سپاسگزاری (۱) تخم گذار (۱) ایزو (۱) سفال (۱) سبک (۱) افزودنی بتن (۱) محاسن و معایب (۱) دستگاه بلوک زن (۱) رفع عیب (۱) میکروسیلیس (۱) کیفیت بالا (۱) پلی استایرن (۱) پزولان (۱) fly ash (۱) تولیدکنندگان (۱) سرمایه گزار (۱) تک فاز (۱) فهرست بها (۱) الزامات (۱) سانتریفیوژ (۱) هزینه راه اندازی (۱) خط تولید کارکاهی (۱) نوع بنن سبک (۱) بهترین بتن سبک (۱) فوم بتن صنعتی (۱) ََaac (۱) هوادار اتوکلاو شده (۱) نانو فوم (۱) ماده کفزا (۱) اربیل (۱) پومیس (۱) اسکوریا (۱) نظزات (۱) بتن رنگی (۱) نانو کفزا (۱) کفزا شیمیایی (۱) کیفیت ماسه (۱) بتن سبک خشک (۱) قطعات سبک بنایی (۱) dry mix (۱) mortar (۱) leca (۱) خرابی بلوک (۱) بلوک سوراخدار (۱) بدون اتوکلاو (۱) هیدرو (۱) کف ریزی (۱) بلوک سه جداره (۱) بلوک زن (۱) ماشین پرتابل (۱) دستگاه ارزان (۱) مونو پمپ (۱) انتقال بتن سبک (۱) خط تولید aac (۱) بتن هوادار (۱) سنگدانه (۱) رس منبسط شده (۱) قیمت سیمان (۱) مقاومت در برابر آتش (۱) pp (۱) بلوکزن (۱) کارگاهی (۱) نانو باسیل (۱) کاهنده جذب آب (۱) ویکات (۱) non autoclaved aerated concrete (۱) چسب ملات (۱) جمع شدگی (۱) سنگ سبک (۱) نولید (۱) دیوار داخلی (۱) افزایش مقاومت (۱) مواد کمک ساختمانی (۱) ملات آماده و خشک (۱) ملات خشک (۱) گچ سبک (۱) خط دست دوم (۱) سبکدانه صنعتی (۱) ملات آماده لیکا (۱) چسب بلوک (۱) ملات معمولی (۱) دستگاه بلوکزن ثابت (۱) سنگفرش بتنی (۱) کاربرد بتن سبک (۱) قطعات بنایی (۱) هدر رفت انرژی (۱) بتن گازی بدون اتوکلاو (۱) ماینبر (۱) مقاومت فشاری بالا (۱) تقاضای بتن سبک (۱) اقتصاد طرح (۱) پلاسکو (۱) مواد چسباننده (۱) آزمون ویکات (۱) میکسر جدید (۱) هیدراتاسیون (۱) معرفی ماشین سازان (۱) گرانی مصالح (۱) کاهنده آب مصرفی (۱) clc (۱) مواد اولیه بتن سبک (۱) واسطه گری (۱) انواع بتن سبک (۱) ثبت اطلاعات (۱) عرشه فولادی (۱) ملات بتن سبک (۱) سیستم توزین (۱) خودکشش (۱) تائیدیه فنی (۱) دستگاه ساز (۱) کام و زبانه (۱) پوکه صنعتی (۱) بازیافت شیشه (۱) ظرفیت بالا (۱) فروش بتن سبک (۱) cost (۱) دستگاه پرتابل فوم بتن (۱) پمپ بتن سبک (۱) هزینه کم (۱) بتن سیک (۱) آجر و سفال (۱) بلوک سبک بتنی (۱) پوکه معدنی (۱) water conditioner (۱) ماسه سیلیسی (۱) سیلیس میکرونیزه (۱) مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن (۱) بتن کفی (۱) زمان گیرش (۱) بتن اسفنجی (۱) دستگاه تولید فوم بتن (۱) شیب بندی (۱) بتن اسفنحی (۱) icf (۱) صنعتی سازی (۱) بتن های سبک (۱) اولترا سونیک (۱) foam concrete (۱) َََََََبتن هوادار اتوکلاو شده (۱)
دوستان من فن آوری های روز دنیا فن آوری های نوین در صنعت بتن وکیل من آموزش آشپزی پرتال زیگور طراح قالب