محمد علیدوستی
تماس با من 09122334668 همراه moaraldo@gmail.com
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ محمد علیدوستی
آرشیو وبلاگ
      بتن سبک- LightWeight Concrete (در این وبلاگ ضمن بررسی انواع بتن های سبک اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می دهم- moaraldo@gmail.com)
بتن های سبک سازه ای نویسنده: محمد علیدوستی - پنجشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

شاید تعدادی از شما دوستان در مورد بتن های سبک سازه ای مطالبی رو شنیده و یا مطالعاتی رو در مورد آن انجام داده اید.

در ساختمانهایی مسکونی که وزن حدود 25% تا 35% از ساختمان سازه و بار بر میباشد شاید توجیه قابل قبولی ندارد ولی در ساختمانها و یا اینیه هایی که بخش عمده ای از وزن مربوط به آنها، سازه میباشد کاربرد بتن سازه ای توجیه پذیر باشد مانند پلها و پارکینگ های طبقاتی.

البته به کار بردن بتن های سبک سازه ای در سقف های عرشه فولادی نیز میتواند مفید واقع شود.

فقط دوستان مراقب باشید که عناصر سازه ای بخشهایی بسیار مهم در پایداری ساختمان و ابنیه میباشند و کیفیت مصالح و اجرا آنها از اهمیت بالایی برخوردار است پس خواهشمندم تصمیم گیری در خصوص کاربرد بتن سبک سازه ای رو با دقت بیشتری بررسی فرمائید.

  نظرات ()
بتن گازی بدون اتوکلاو - NAAC - بتن هوادار بدون اتوکلاو شدن نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

شاید پس از ضعفهایی که در فوم بتن مشاهده و در حافظه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ثبت شد؛ کمتر کسی امید داشت تا بتوان جایگزینی مناسب برای این روش تولید البته برای تولید بلوکهای سبک غیر باربر پیدا کرد.

ولی با توجه به گواهینامه های فنی صادره از سوی مرکز تحقیقات راه و مسکن این نوع بتن جوابگوی کیفی استانداردهای کاربردی میباشد.

فقط امیدوارم در این زمینه مانند فوم بتن یه عالم ماشین ساز پیدا نشه، طوری که تعداد ماشین سازان از تولیدکنندگان بیشتر بشه.

اگر قصد تولید این نوع بتن رو داشتید و در انتخاب ماشین ساز تلاش میکنید با من در تماس باشید. 

بزودی مشخصات یک خط کامل و ویژگیهای اون رو برای تولید یک محصول خوب تو وبلاگ قرار میدم، همچنان من رو از نظرات خوبتون محروم نکنید و بدون هیچ مشکل با من تماس بگیرید.

 

لطفا کلیک کنید

  نظرات ()
هدر رفت انرژی از ساختمان نویسنده: محمد علیدوستی - پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

تصویری رو که در زیر خدمت شما عزیزان قرار میدهم در واقع به نوعی نشان دهنده میزان هدر رفت انرژی از بخشهای مختلف یک ساختمان می باشد:


خوشبختانه بحث هدر رفتن انرژی از پنحره ها در کشورمون با توجه به استفاده از پنجره های چند جداره عایق مرتفع گردیده است.

نکته اصلی میزان بالای این اتلاف انرژی از دیوارها، کف و سقف می باشد که بهترین راه حل برای این موضوع استفاده از بتن سبک می باشد.

  نظرات ()
ماشین سازان غیر حرفه ای نویسنده: محمد علیدوستی - پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٥

باسلام

شاید طی چند روز اخیر کم نبودن از دوستانی که با شکوه و شکایات اقدام به تماس با اینجانب کردند و درخواست کمک و راهنمایی درخصوص رفع عیب خطوط تولیدشان را داشتند که متاسفانه به هیچ وجه رضایت از ماشین سازان و فروشنده خطوط تولیدشان نداشتند.

اکثر این گروه از دوستان به واسطه عیبهای مکرری که در حین تولید به آن برخورد می کنند اقدام به تعمیرات متعدد کرده و پس مدتی به واسطه اطلاعات فنی کسب شده خودشان ماشین ساز میشوند و اینجاست که متاسفانه پدیده دور و تسلسل اتفاق می افتد.

هیچگاه فراموش نکنید که یک تولید کننده خوب یک ماشین ساز خوب نیست همانطور که در تمام دنیا ماشین سازان حرفه ای هیچگاه تولیدکنندگان مطرحی نمی شوند 

  نظرات ()
تولید بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - سه‌شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

سه کاربرد عمده برای بتن های سبک در ساختمان وجود دارد:

1- قطعات بنایی مانند انواع بلوک

2- کف سازی طبقات

3- شیب بندی

دوستانی که اقدام به خرید دستگاه جهت شیب بندی (بتن ریزی کف طبفات) می کنند به مرور زمان با توجه وضعیت کاری و یا سفارش کارفرما تصمیم به تولید بلوک می گیرند و اکثرا به دلیل انتخاب غلط دستگاه دچار مشکل می شوند و متاسفانه بسیاری از این دوستان نمی توانند این کار را انجام دهند.

توجه داشته باشید که بتن تولیدی برای انواع بلوک دارای وزن مخصوص حداقل 600 کیلوگرم در هر متر مکعب می باشد درحالی که در وضعیت نرمال این ماشین ها توان تولید ملات با ورن مخصوص 300 کیلوگرم در هر متر مکعب را دارند پس در انتخاب ماشین آلات تولید بتن سبک دقت کافی را به خرج دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر کلیک کنید:

 

معیارهای انتخاب ماشین آلات خوب تولید، دستگاه تولید فوم بتن یا بتن کفی

 

 

 

 

  نظرات ()
دستگاه تولید بتن سبک (فوم بتن) نویسنده: محمد علیدوستی - سه‌شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٥

با سلام

شاید یکی از مباحثی که در این وبلاگ به شرح کامل در مورد آن برای شما عزیزان مطلب گذاشتم دستگاه تولید فوم بتن یا بتن کفی است، ولی با توجه به تعدد بالای سوالات شما عزیزان تصمیم گرفتم مختصری از این مباحث را مجدداً عرض کنم:

- متاسفانه تعدادماشین سازان از تعداد تولید کنندگان این نوع بتن سبک بیشتر شده و در عین حال گروه های که هیچ تخصص ماشین سازی ندارند اقدام به عرضه این دستگاه های نموده اند که مشکلات عدیده ای برای خریداران ایجاد نموده است، پس گول قیمت این افراد را نخورید کمی با دقت دنبال ماشین و دستگاه خود بروید.

- دستگاه های که شامل میکسر U شکل می باشد رو انتخاب کنید 

- کیفیت و نوع پمپ نصب شده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد

- به ظرفیت واقعی توجه بیشتری داشته باشید متاسفانه ظرفیت های اسمی عنوان شده عملا شما را به اشتباه خواهد انداخت

- نصب اینورتر بر روی دستگاه ضرورتی ندارد

فراموش نکنید که کیفیت ماشین نقش اساس در ادامه کار شما خواهد داشت

  نظرات ()
مقایسه بین انواع بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

با توجه به انواع موجود بتن های سبک در بازار مصرف همواره دوستانی که قصد دارند از این محصولات استفاده کنند دچار نوعی سردر گمی می شوند و دلیل آن هم انواع اطلاعات غلط و یا صحیحی می باشد که توسط تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ارایه می شود و در همه حال انواع مقایسات را انجام می دهند تا ثابت کنند مصالح عرضه شده آنها بهترین و برترین انتخاب می باشد.

نکته قابل تامل عدم شفاف سازی و وجود بانک اطلاعاتی مستند در این زمینه میباشد.

با حمایت شما عزیزان سعی دارم که این فضای مقایسه ای را ایجاد نمایم، در حال حاصر نیز مشغول گردآوری این اطلاعات به صورت مستند هستم، اگر شما عزیزان در این زمینه تجریه ی خوب یا بد از محصول خاصی دارید خوشحال میشم اطلاعات خودتون رو در اختیار اینجانب قرار دهید تا بتوانم در تهیه بانک اطلاعاتی از آنها استفاده نمایم.

  نظرات ()
جایگزین پودر آلومینیوم در بتن های گازی نویسنده: محمد علیدوستی - جمعه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

شاید یکی از مشکلات تولید بتن های گازی تهیه و استفاده از پودر آلومینیوم می باشد که علاوه بر قیمت بالا با توجه به نداشتن تولیدکننده استاندارد این محصول در داخل کشور تولید کنندگان بتن های گازی را با مشکل روبرو کرده است.

اخیرا یکی از دوستان که سابقه زیادی در زمینه انواع بتن سبک دارد توانسته نوعی ماده جدید را جایگزین نماید که در این خصوص در حال دریافت گواهی ثبت اختراع می باشد البته مرکز تحقیقات راه و مسکن نیز تاییدیه اولیه این اختراع را داده است.

  نظرات ()
ماشین آلات تولیدبتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

شاید بیشترین سوالات و یا درخواست اطلاعات مربوط به ماشین آلات و تاثیر کیفیت آن بر روی تولید می باشد که البته همانطور که شما عزیزان بیشتر از اینجانب اطلاعات دارید انتخاب صحیح و نیز درست ماشین آلات و ابزارالات تولید میتواند نه تنها در کیفیت بلکه در کمیت تاثیر مثبت زیادی داشته باشد.

متاسفانه طی چند سال اخیر تعداد ماشین سازان از تعداد تولید کنندگان بیشی گرفته و اکثر دوستانی که اقدام به خرید یک دستگاه ماشین تولید بتن سبک نمودند اکنون با استفاده از روشهای کپی برداری سعی در ساخت همان ماشین در حال کار خودشان را دارند و اکنون که این مطالب را برای شما عزیزان مینویسم تعداد زیادی از کارگاهها و مالکین آنها متاسفانه نه تولید با کیفیت دارند و نه با کمیت مناسب و اقتصادی تعدادی دیگر از این دوستان از چرخه تولید خارج شده اند

پس در انتخاب ماشین و تجهیزات تولید تنها به قیمت آنها توجه نکنید

 

  نظرات ()
ماشین آلات تولید بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - سه‌شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

14 اردیبهشت 85 اولین مطلب این وبلاگ رو در اختیار دوستان قرار دادم در طی این 10 سال با بسیاری از علاقه مندان و دوستان در این زمینه آشنا شدم و خوشحالم که تونستم کمک هرچند کوچکی به این عزیزان انجام داده باشم برای من به عنوان کسی که در این صنعت مشغول به فعالیت بوده همکاری و همیاری با شما بزرگواران افتخار بزرگی است امیدوارم همواره شاد و سربلند باشید

دوستان عزیری که در خصوص ماشین آلات سوالاتی مطرح فرمودید، تقریبا تمامی موارد در پستهای قبلی بود که در زیر لینک دسترسی به اونها رو براتون قرار میدم امیدوارم مفید بوده و مثل همیشه نظرات خوبتون رو برای من  بفرستید یا از طریق شماره تلفن همراه خودم که در اختیارتون قرار دادم تماس بگیرید و سوالات  خودتون رو مطرح بفرمایید:

بر روی مطالب زیر کلیک کنید

اطلاعات تماس با اینجانب

خلاصه مطالب (به دلیل تغییر در قیمتها حتما با من تماس بگیرید)

دستگاه تولید فوم بتن، بتن کفی یا بتن اسفنجی

قیمت خطوط تولید

 

 

 

 

 

 

  نظرات ()
بلوک فوم بتن نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٥

سلام

با راه افتادن بازار نسبی ساخت و ساز بسیاری از شما دوستان و همراهان همیشگی سوالاتی در خصوص تولید بلوک با فوم بتن مطرح کردید که توضیحاتی را در این خصوص خدمت شما عزیزان ارایه می کنم.

سه نوع تولید برای این منظور وجود دارد 

1 روش تولید در حجم بالا و سپس برش برای رسیدن به ابعاد دلخواه

2- استفاده از قالبهای مجزا در این روش قالبها منطبق با ابعاد بلوک تهیه شده و پس از گیرش ازقالب خارج میشوند

در روش سوم ابتدا فوم بتن در قالبهای بزرگتری نسبت به بلوکهای اولیه ریخته می شوند و سپس به ابعاد کوچکتری برش میخورند

  نظرات ()
مطالب اخیر کدام بتن سبک عایق تر است 11 سالگی وبلاگ بتن سبک انتخاب ماشین ساز مقاومت در برابر آتش افزایش مقاومت بتن سبک گازی غیر اتوکلاو بلوک های سبک گچی تولید به روش قالبی و یا برشی تفاوت بین خطوط تولید بتن گازی؟ قیمت فروش انواع بتن سبک توسط تولید کنندگان
کلمات کلیدی وبلاگ بتن سبک (٤٦) فوم بتن (٢٧) کیفیت (٢٢) تولید (۱۳) بتن گازی (۱۳) ماشین ساز (۱۳) خط تولید (۱٢) aac (۱٢) لیکا (۱٢) استاندارد (۱۱) سبکدانه (۸) گواهینامه فنی (۸) بتن سبکدانه (٧) بلوک (٧) قیمت (٧) قیمت تمام شده (٦) naac (٦) طرح توجیهی (٥) قالب (٥) مشاوره (٥) عایق (٥) ماشین آلات (٥) خط تولید بتن سبک (٥) میکسر (٥) برش (٥) ماشین سازی (٥) ایستگاه مرکزی (٥) ماشن پرتابل فوم بتن (٤) تولید بتن سبک (٤) پودر آلومینیوم (٤) دستگاه تولید بتن سبک (٤) ظرفیت تولید (٤) کف سازی (٤) بتن سبک سازه ای (٤) تولید کارگاهی (٤) سرمایه گذاری (٤) سرمایه گزاری (٤) سیمان (٤) فروش (٤) تماس (٤) هزینه (٤) پرتابل (۳) اطلاعات (۳) کاهنده آب (۳) سنگ مصنوعی (۳) تخلخل (۳) طرح اختلاط (۳) بلوک سبک (۳) بتن سبک گازی (aac) (۳) دانه بندی (۳) بلوک سبک سیمانی (۳) بین سبک (٢) انتخاب بتن سبک (٢) کارخانه فوم بتن (٢) مقاومت فشاری (٢) کارخانه بتن کفی (٢) بلوک لیکا (٢) قیمت بتن سبک (٢) فوم ژنراتور (٢) کیفیت سیمان (٢) پوکه (٢) مواد کفزا (٢) ماشین آلات بتن (٢) دستگاه پرتابل (٢) مقایسه بتن های سبک (٢) ملات ماسه سیمان (٢) خط تولید مناسب (٢) بتن سبم با کیفیت بالا (٢) بلوک گچی (٢) ملات (٢) قیمت خط تولید بتن سبک (٢) وبلاگ بتن سبک (٢) اجرا در محل (٢) بتن هوادار بدون اتوکلاو (٢) گازی بدون اتوکلاو (٢) بلوک سبک گچی (٢) جذب آب (٢) ملات آماده (٢) ماشن پرتابل فوم بتن رتابل (٢) عمل آوری (٢) سیپورکس (٢) خط تولید کارگاهی (٢) سبکدانه معدنی (٢) تولیدکننده (٢) مصالح (٢) فوم (٢) ماسه (٢) کیفیت آب (٢) هبلکس (٢) بتن هوادار اتوکلاو شده (٢) lightweight concrete (٢) فوق روان کننده (٢) واسطه (٢) افزودنی (٢) امکان سنجی (٢) تولید بلوک (٢) توجیه (٢) چسب (٢) پرلیت (٢) بانک اطلاعاتی (٢) تولید صنعتی (٢) مقاومت (٢) بازار (٢) سایت (٢) وبلاگ (٢) آموزش (٢) آب (٢) تکنولوژی (٢) مشکلات (٢) اخطار (٢) شکایت (٢) سیلیس (٢) نظرسنجی (٢) آلمان (٢) سرمایه (٢) اتوماسیون (٢) مواد اولیه (٢) قطر (۱) ابعاد (۱) گارانتی (۱) راهنمایی (۱) سال نو (۱) کاربرد (۱) راهنما (۱) پنل (۱) آتش فشان (۱) گسل (۱) قدر دانی (۱) کنترل کیفیت (۱) سه فاز (۱) صادرات (۱) آجر (۱) دستگاه (۱) سازه (۱) دعوت (۱) سمینار (۱) اپراتور (۱) آهک (۱) تجهیزات (۱) تحقیقات (۱) یونولیت (۱) سرما (۱) مشتری (۱) پروژه (۱) نمایشگاه (۱) نانو تکنولوژی (۱) کتاب (۱) ساعت (۱) فیلم (۱) زلزله (۱) تصویر (۱) خرید (۱) انتخاب (۱) سختی (۱) مشکل (۱) مسکن (۱) ماشین (۱) جهان (۱) قوانین (۱) سرعت (۱) لینک (۱) وام (۱) اشتغال (۱) تاریخچه (۱) گچ (۱) شیشه (۱) آزمایشگاه (۱) تعمیر (۱) اطلاع رسانی (۱) کفسازی (۱) plant (۱) ph (۱) ضایعات (۱) رس (۱) کارکرده (۱) ضدیخ (۱) اسپانسر (۱) ضخامت (۱) تخفیف (۱) مرکز تحقیقات (۱) رقابت (۱) پاسخ به سوالات (۱) سپاسگزاری (۱) تخم گذار (۱) ایزو (۱) سفال (۱) سبک (۱) افزودنی بتن (۱) محاسن و معایب (۱) دستگاه بلوک زن (۱) رفع عیب (۱) میکروسیلیس (۱) کیفیت بالا (۱) پلی استایرن (۱) پزولان (۱) fly ash (۱) تولیدکنندگان (۱) سرمایه گزار (۱) تک فاز (۱) فهرست بها (۱) الزامات (۱) سانتریفیوژ (۱) هزینه راه اندازی (۱) خط تولید کارکاهی (۱) نوع بنن سبک (۱) بهترین بتن سبک (۱) فوم بتن صنعتی (۱) ََaac (۱) هوادار اتوکلاو شده (۱) نانو فوم (۱) ماده کفزا (۱) اربیل (۱) پومیس (۱) اسکوریا (۱) نظزات (۱) بتن رنگی (۱) نانو کفزا (۱) کفزا شیمیایی (۱) کیفیت ماسه (۱) بتن سبک خشک (۱) قطعات سبک بنایی (۱) dry mix (۱) mortar (۱) leca (۱) خرابی بلوک (۱) بلوک سوراخدار (۱) بدون اتوکلاو (۱) هیدرو (۱) کف ریزی (۱) بلوک سه جداره (۱) بلوک زن (۱) ماشین پرتابل (۱) دستگاه ارزان (۱) مونو پمپ (۱) انتقال بتن سبک (۱) خط تولید aac (۱) بتن هوادار (۱) سنگدانه (۱) رس منبسط شده (۱) قیمت سیمان (۱) مقاومت در برابر آتش (۱) pp (۱) بلوکزن (۱) کارگاهی (۱) نانو باسیل (۱) کاهنده جذب آب (۱) ویکات (۱) non autoclaved aerated concrete (۱) چسب ملات (۱) جمع شدگی (۱) سنگ سبک (۱) نولید (۱) دیوار داخلی (۱) افزایش مقاومت (۱) مواد کمک ساختمانی (۱) ملات آماده و خشک (۱) ملات خشک (۱) گچ سبک (۱) خط دست دوم (۱) سبکدانه صنعتی (۱) ملات آماده لیکا (۱) چسب بلوک (۱) ملات معمولی (۱) دستگاه بلوکزن ثابت (۱) سنگفرش بتنی (۱) کاربرد بتن سبک (۱) قطعات بنایی (۱) هدر رفت انرژی (۱) بتن گازی بدون اتوکلاو (۱) ماینبر (۱) مقاومت فشاری بالا (۱) تقاضای بتن سبک (۱) اقتصاد طرح (۱) پلاسکو (۱) مواد چسباننده (۱) آزمون ویکات (۱) میکسر جدید (۱) هیدراتاسیون (۱) معرفی ماشین سازان (۱) گرانی مصالح (۱) کاهنده آب مصرفی (۱) clc (۱) مواد اولیه بتن سبک (۱) واسطه گری (۱) انواع بتن سبک (۱) ثبت اطلاعات (۱) عرشه فولادی (۱) ملات بتن سبک (۱) سیستم توزین (۱) خودکشش (۱) تائیدیه فنی (۱) دستگاه ساز (۱) کام و زبانه (۱) پوکه صنعتی (۱) بازیافت شیشه (۱) ظرفیت بالا (۱) فروش بتن سبک (۱) cost (۱) دستگاه پرتابل فوم بتن (۱) پمپ بتن سبک (۱) هزینه کم (۱) بتن سیک (۱) آجر و سفال (۱) بلوک سبک بتنی (۱) پوکه معدنی (۱) water conditioner (۱) ماسه سیلیسی (۱) سیلیس میکرونیزه (۱) مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن (۱) بتن کفی (۱) زمان گیرش (۱) بتن اسفنجی (۱) دستگاه تولید فوم بتن (۱) شیب بندی (۱) بتن اسفنحی (۱) icf (۱) صنعتی سازی (۱) بتن های سبک (۱) اولترا سونیک (۱) foam concrete (۱) َََََََبتن هوادار اتوکلاو شده (۱)
دوستان من فن آوری های روز دنیا فن آوری های نوین در صنعت بتن وکیل من آموزش آشپزی پرتال زیگور طراح قالب