محمد علیدوستی
تماس با من 09122334668 همراه moaraldo@gmail.com
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ محمد علیدوستی
آرشیو وبلاگ
      بتن سبک- LightWeight Concrete (در این وبلاگ ضمن بررسی انواع بتن های سبک اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می دهم- moaraldo@gmail.com)
راهنمایی جهت خط تولید نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ٢۸ آذر ۱۳٩٠

سلام

تعداد زیادی از شما عزیزان که مطالب این وبلاگ رو پیگیری می کنید در مورد خط تولید و نوع مناسب با سرمایه خودتان سوالاتی مطرح فرمودید شما هم اگر در این زمینه سوالی داشتد لطفاَ فرم زیر را تکمیل و همراه ایمیلتان ارسال فرمایید سعی می کنم در اسرع زمان پاسخگو شما دوستان باشم

  نظرات ()
مطالب وبلاگ نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ٢۸ آذر ۱۳٩٠

سلام

با توجه به زیاد شدن مطالب وبلاگ و جلوگیری از اتلاف زمان شما عزیزان منتخب این مطالب در زیر آورده شده که با کلیک بر روی آنها به مطالب دسترسی سریعتری پیدا خواهید کرد:

- نکاتی در مورد کیفیت بتن سبک

- دستگاه پرتابل تولید بتن سبک ساخت ایتالیا

- میکسر مناسب تولید بتن سبک

- تهیه طرح توجیهی

- دستگاه پرتابل فوم بتن ساخت آلمان

- فوم بتن؛ بتن کفی CLC- Foam Concrete

- توجیه تولید بتن سبک

- اتوماسیون خط تولید

 

  نظرات ()
دستگاه های خوب تولید نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ٢۸ آذر ۱۳٩٠

سلام

در مطالب مختلف وبلاگ برای شما خوانندگان محترم در مورد ضعفهای ماشین سازان داخلی صحبت کردم؛با درخواست شما عزیزان تعدادی از ماشین سازان داخلی رو مورد ارزیابی قرار دادیم البته بخشی از زحمات این کار رو به همراه دوستان عزیزم انجام دادم چون قسمتی از کار بایستی مورد تائید مهندسین مکانیک قرار گیرد نکته قابل توجه در خصوص ماشین سازان عزیز وطنی سطح بالایی از کپی برداری از کارهای مجموعه های دیگر داخلی بود که حتی قسمتهای غلط و ناصحیح در بسیاری از دستگاه ها به صورت مشترک تکرار شده بود.

البته همچنان معتقدم که برای راه اندازی خطوط تولید با ظرفیت بالا و اتوماسیون پیشرفته بهترین گزینه خرید ماشین آلات اروپایی می باشد ولی در خصوص خطوط کارگاهی و ماشین پرتابل خوشبختانه ماشین ساز خوبی در داخل کشور وجود دارد.

سایر عزیزان ماشین ساز که در ساخت ماشین آلات تولید بتن سبک دستی بر آتش دارند و در این زمینه تجارب کافی دارند حتماَ با من تماس بگیرند تا در صورت ساخت ماشین آلات خوب و استاندارد به اطلاع سایر علاقه مندان برسانم..

 دوست گرامی ماشین ساز بر فرض نبود قانون مشخص در مورد حق ساخت و طراحی ماشین سازان خواهش میکنم حداقل از یک ماشین روز دنیا کپی برداری کنید.

خط تولید کارا بلوک 1760

  نظرات ()
راه اندازی خط تولید بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - جمعه ٢٥ آذر ۱۳٩٠

سلام

اول از همه از دوستان همراه همیشگی وبلاگ بتن سبک عذر خواهی می کنم چرا که مطالب این نوشته شاید براشون تکراری باشه ولی با توجه به درخواست عده ای از دوستان که در قسمت نظرات بود و با اجازشون نظرات این عزیزان را همینجا جواب میدم و بازهم میخوام با من در تماس باشید برای گرفتن اطلاعات تماس با من بر روی این محل کلیک نمایید .

اول از همه یک خط تولید تنها ماشین آلات تولید نیست بلکه سیستم توزین، قالبها، سیلوهای سیمان و مواد اولیه، تاسیسات و ساختمانها و زمین صنعتی از ادوات و پیش نیازهای یک خط تولید هست پس اگر شنیدید که قیمت ماشین آلات این خط (الف) تومان هست مطمئن باشید برای راه اندازی یک خط تولید این میزان تا دو برابر و یا بیشتر قابل افزایش خواهد بود.

در راه اندازی خطوط تولید بتن سبک مهمترین مطلب میزان سرمایه گذاری هست؛ البته در برخی از مواد این میزان تابعی از ظرفیت تولید مورد نظر و یا نظر مشاورتون در خصوص میزان سوددهی آن خواهد بود که طی یک مطالعات بازار و اقتصاد تولید به آن نتیجه می رسید.

دسته بندی کلی و تقریبی سرمایه مورد نیاز در لینک زیر موجو می باشد و کافیست بر روی آن کلیک نمایید:

سرمایه کل مورد نیاز جهت راه اندازی خطوط تولید بتن سبک

اما سوال همیشگی برای راه اندازی یک خط تولید با ظرفیت کم؛ به منظور آشنایی با مکانیزم تولید چه کنیم که سرمایه زیاد نخواد و هم جوابگو مشتری باشه. در این خصوص باید پیشنهاد یک خط کارگاهی رو بهتون بدم که با هزینه ماشین آلات 80 میلیون تومان می تونه 40 متر مکعب محصول بلوک فاق و زبانه به شما بده که همین خط با سرمایه 40 میلیون دیگه براحتی تا 30 متر مکعب قابلیت افزایش تولید را دارا می باشد

چند لینک از مطالب مهم وبلاگ:

مقایسه انواع بتن سبک

توجیه تولید

معرفی بتن سبک هوادار توکلاو شده (بتن گازی)  AAC

معرفی بتن سبک کفی یا فوم بتن Foam Concrete - CLC

  نظرات ()
ظرفیت خطوط تولید نویسنده: محمد علیدوستی - پنجشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٠

سلام

دوستان و خوانندگان محترم وبلاگ از من تقاضا کردند در مورد ظرفیت تولید ماشین آلات مطالبی را عرض نمایم:

قبل از اینکه به صورت مستقیم تعاریف مربوط به ظرفیت را بیان کنم ذکر این چند جمله را ضروری می دانم؛ یک خط تولید شامل دستگاهها و یا فرآیندهای مختلفی می باشند ومحصول زمانی تولید می گردد که این تجهیزات و فرآیندها علاوه بر کارکرد صحیح بتوانند با همانگی سایر قسمتها و طی فرآیندهای مورد نیاز، یک مسیر از پیش تعیین شده را طی نمایند؛ به عنوان مثال: برای تولید بتن معمولی ابتدا ماسه و شن توزین شده، و به همراه آب مورد نیاز به میکسر هدایت می شوند (فرآیند1) سپس میکسر با مخلوط کردن کامل، بتن را تولید می نماید و به داخل ماشین حمل منتقل می نماید، اگر یکی از این دو فرآیند در انجام کار خود بر اساس ترتیب عمل ننماید یعنی اول میکسر کارکند و سپس مواد اولیه توزین گردند مطمئناً چیزی به نام بتن تولید نخواهد شد. پس علاوه بر وجود تجهیزات هماهنگی بین این تجهیزات تعیین کننده می باشد.

دو نوع ظرفیت در خصوص ماشین آلات بیان می شود : 1- ظرفیت اسمی 2- ظرفیت واقعی

ظرفیت اسمی: این ظرفیت در واقع ظرفیت یک دستگاه بدون در نظر گرفتن انجام کارمشترک ماشین با سایر قسمتهای خطوط تولید می باشد پس ظرفیت اسمی در واقع ظرفیت کاری یک ماشین به صورت تک بوده و عواملی مانند زمان بارگیری و تخلیه در آن لحاظ نمی گردد؛ در مورد خطوط تولید کمترین میزان کارکرد اسمی دستگاههای موجود در خط تولید را می توان ظرفیت اسمی خط تولید در نظر گرفت.

ظرفیت واقعی: این ظرفیت با توجه به زمان مورد نیاز جهت انجام یک کار مشترک بین تجهیزات و ماشین آلات یک خط تولید در نظر گرفته می شود در ضمن ظرفیت واقعی تولید محصول با در نظر گرفتن میزان افت و ضایعات محاسبه می گردد.

  نظرات ()
بهترین نوع بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٠

سلام

شاید این سوال برای شما دوستان گرامی مطرح شده باشد که بهترین نوع بتن سبک چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی حضورتان عرض نمودم پاسخ به این سوال از دو دیدگاه قابل بررسی می باشد:

1- از نظر تولید کننده

2- از نظر مصرف کننده.

برای مصرف کننده بهترین نوع بتن سبک؛ بتن سبکی است که دارای پروانه استاندارد و گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان باشد.

از دیدگاه تولید کننده نیز می بایستی بر اساس محل تولید و منابع موجود جهت مواد اولیه مورد بررسی قرار گیرد.

  نظرات ()
طرح توجیهی نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٠

با سلام

دوستان گرامی باز هم از توجه خوبتون به مطالب این وبلاگ ممنونم و منتظر نظرات شما عزیزان هستم.

همانطوط که برای برخی از دوستان عرض کردم طرح های توجیهی به سه منظور زیر آماده می گردند:

1- توجیهی و مطالعات اقتصادی به منظور توجیه طرح و سرمایه گذار

2- ارایه به وزارت صنعت معدن و تجارت

3-  ارایه به بانک

مهمترین نوع طرح های توجیهی موضوع بند 1 می باشد در این نوع طرح توجیهی امکان سنجی دقیقی  feasibility study بر روی خط تولید نوع فرآوری و محل راه اندازی ماشین آلات و همچنین قیمت تمام شده صورت می پذیرد و در پایان اعداد و ارقام دقیق سرمایه گذاری مشخص شده و سرمایه گذار از میزان دقیق سود و نحوه بازگشت سرمایه مطلع می گردد.

بعد از توجیه کارفرما و سرمایه گذار در خصوص راه اندازی موضوع طرح توجیهی بایستی طرح توجیهی مناسبی جهت ارایه به اداره صنایع مربوطه ارسال گردد این طرح باید دارای ویژگی های خاصی باشد فراموش نکنید این طرح توسط صنایع برای دریافت وام به بانک ارایه می گردد و بایستی پیش نیاز های طرح بانک با اعداد و ارقام مورد نیاز ارایه گردد.

 در مورد بند 3 طرح توجیهی بایستی توسط شرکتهای مورد تائید بانک عامل تهیه گردد و مهمترین خصوصیت آن منطبق بودن با سیستم بانکی و یا نرم افزار های مورد استفاده در بانک می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک نمایید

خط تولید کارا بلوک 1760

 

 

  نظرات ()
تفاوت خطوط تولید صنعتی و کارگاهی نویسنده: محمد علیدوستی - جمعه ۱۸ آذر ۱۳٩٠

سلام

تعدادی از دوستان علاقه مند که در زمینه تولید قطعات سبک بتنی سرمایه گذاری نموده اند متاسفانه به دلیل اطلاعات کم فنی و یا نداشتن مشاور بعد از انجام تولید با مشکلات عدیده ای روبرو می شوند که تصور آن را پیش از این نداشتند از آن جمله تصور این عزیزان از تولید و نحوه انجام آن می باشد.

بیشتر خطوط تولید عرضه شده در داخل کشور به صورت کارگاهی است و اگر خط صنعتی با ظرفیت بالا و با حداکثر اتوماسیون مورد نظر سفارش دهندگان باشد حداقل سرمایه گذاری یک میلیارد تومان امکان پذیر می باشد.

در خطوط صنعتی که قالباً در دو شیفت کاری و با ظرفیت حداقل 200 متر مکعب تولید دارند از حداقل نیروی انسانی استفاده شده و کیفیت به مراتب بالاتری بر خوردار می باشند.

استفاده از فک بتن گیر و سایر ماشین آلات حمل و انتقال از دیگر مشخصات خطوط صنعتی می باشد و همین مهم در کاهش ضایعات نقش بسیار ارزنده ای دارد.

  نظرات ()
تولید کارگاهی نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩٠

سلام

در چند مطلب قبل خط کارگاهی را برای شما عزیزان معرفی کردم که خوشبختانه مورد استقبال شما دوستان گرامی قرار گرفت و سوالاتی رو در این ضمینه مطرح فرمودید که  با اجازه شما از نظرات حذف شدند تا در این مطلب به صورت مستقل بیان گردند:

1- این خط تولید کارگاهی توسط یک ماشین ساز با تجربه که سابقه راه اندازی بیش از 30 خط تولید فوم بتن را  دارد انجام میشه و من ماشین سازش نیستم

2- میزان 40 متر مکعب قالب با قابلیت تولید بلوک کام و زبانه همراه با ایستگاه تولید بتن سبک از اجزای این خط تولید می باشد و در صورت تامین قالب در هر شیفت توان تولید تا 60 متر مکعب را نیز دارد.

3- قیمت نهایی این خط کارگاهی 85 میلیون تومان توسط سازنده نرخ گذاری گردیده است.

4- در صورت نیاز به سریع ترین روش ممکن امکان جابجایی و استقرار برای این خط وجود دارد

جهت کسب اطاعات بیشتر بر روی این جمله کلیک نمایید

اطلاعات تماس با نویسنده وبلاگ

  نظرات ()
سرمایه گذاری نویسنده: محمد علیدوستی - شنبه ۱٢ آذر ۱۳٩٠

سلام

از من خواسته بودید تا در مورد میزان سرمایه مورد نیاز جهت تولید فرآورده های سبک بتنی اطلاعاتی را حضورتان ارایه نمایم، قیمت های زیر شامل کلیه هزینه ها غیر از زمین و سالن سرپوشیده(سوله) میباشد:

- راه اندازی خطوط تولید AAC ساخت اروپا  13 تا 30 میلیارد تومان (300 الی 650 مترمکعب در روز)

- راه اندازی خطوط تولید AAC ساخت چین 7تا 11 میلیارد تومان (300 الی 450 مترمکعب در روز)

- راه اندازی خط تولید فوم بتن ساخت اروپا (کاملاً روباتیک) 5 تا 8 میلیارد تومان (500 متر مکعب در روز)

- راه اندازی خط تولید قطعات سبک بتنی (بلوک) ساخت اروپا با لیکا 2 تا 3.5 میلیارد تومان (روزانه 200 مترمکعب در روز)

- راه اندازی خط تولید فوم بتن ساخت اروپا 1.5 تا 2 میلیارد تومان (100 مترمکعب در شیفت)

-راه اندازی خط تولید فوم بتن ساخت ایران 500 تا 900 میلیون ( 100 مترمکعب در شیفت)

- راه اندازی خط کارگاهی  تولید فوم بتن ساخت ایران  200 تا 400 میلیون تومان ( 100 متر مکعب در روز)

- خط تولید کارگاهی تولید فوم بتن ساخت ایران 100 تا 200 میلیون تومان (40 مترمکعب در روز)

  نظرات ()
خط تولید کارگاهی نویسنده: محمد علیدوستی - پنجشنبه ۳ آذر ۱۳٩٠

سلام

تعداد زیادی از شما خوانندگان محترم وبلاگ از من درخواست داشتید که خط تولید کارگاهی با قیمت مناسب برای شما عزیزان معرفی کنم؛ هر چند که به نظر اینجانب خطوط کارگاهی بتن سبک از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشند ولی با توجه به سرمایه کم راه اندازی؛ در کشور عزیزمان؛ با اقبال زیادی روبروشده و در حال حاضرهرچند که در فصول سرد سال قرار داریم دارای فروش نسبتا مناسبی هستند.

خط تولید کارگاهی توان تولید حداکثر 100 متر مکعب بلوک در دو شیفت را دارا می باشد ولی با توجه به ماهیت کارگاهی تولید آن ظرفیت تولید واقعی برای یک شیفت کاری تا 40 متر مکعب خواهد بود.

هزینه این خط کارگاهی به همراه 40 مترمکعب قالب کام و زبانه در حدود 85 میلیون تومان میباشد. برای اطلاعات بیشتر بروی نوشته های زیر کلیک فرمایید:

توجیه اقتصادی تولید بتن سبک

قالبهای کام و زبانه

چند نکته مهم در کیفیت تولید بتن سبک

مقایسه انواع بتن سبک

  نظرات ()
مطالب اخیر کدام بتن سبک عایق تر است 11 سالگی وبلاگ بتن سبک انتخاب ماشین ساز مقاومت در برابر آتش افزایش مقاومت بتن سبک گازی غیر اتوکلاو بلوک های سبک گچی تولید به روش قالبی و یا برشی تفاوت بین خطوط تولید بتن گازی؟ قیمت فروش انواع بتن سبک توسط تولید کنندگان
کلمات کلیدی وبلاگ بتن سبک (٤٦) فوم بتن (٢٧) کیفیت (٢٢) تولید (۱۳) بتن گازی (۱۳) ماشین ساز (۱۳) خط تولید (۱٢) aac (۱٢) لیکا (۱٢) استاندارد (۱۱) سبکدانه (۸) گواهینامه فنی (۸) بتن سبکدانه (٧) بلوک (٧) قیمت (٧) قیمت تمام شده (٦) naac (٦) طرح توجیهی (٥) قالب (٥) مشاوره (٥) عایق (٥) ماشین آلات (٥) خط تولید بتن سبک (٥) میکسر (٥) برش (٥) ماشین سازی (٥) ایستگاه مرکزی (٥) ماشن پرتابل فوم بتن (٤) تولید بتن سبک (٤) پودر آلومینیوم (٤) دستگاه تولید بتن سبک (٤) ظرفیت تولید (٤) کف سازی (٤) بتن سبک سازه ای (٤) تولید کارگاهی (٤) سرمایه گذاری (٤) سرمایه گزاری (٤) سیمان (٤) فروش (٤) تماس (٤) هزینه (٤) پرتابل (۳) اطلاعات (۳) کاهنده آب (۳) سنگ مصنوعی (۳) تخلخل (۳) طرح اختلاط (۳) بلوک سبک (۳) بتن سبک گازی (aac) (۳) دانه بندی (۳) بلوک سبک سیمانی (۳) بین سبک (٢) انتخاب بتن سبک (٢) کارخانه فوم بتن (٢) مقاومت فشاری (٢) کارخانه بتن کفی (٢) بلوک لیکا (٢) قیمت بتن سبک (٢) فوم ژنراتور (٢) کیفیت سیمان (٢) پوکه (٢) مواد کفزا (٢) ماشین آلات بتن (٢) دستگاه پرتابل (٢) مقایسه بتن های سبک (٢) ملات ماسه سیمان (٢) خط تولید مناسب (٢) بتن سبم با کیفیت بالا (٢) بلوک گچی (٢) ملات (٢) قیمت خط تولید بتن سبک (٢) وبلاگ بتن سبک (٢) اجرا در محل (٢) بتن هوادار بدون اتوکلاو (٢) گازی بدون اتوکلاو (٢) بلوک سبک گچی (٢) جذب آب (٢) ملات آماده (٢) ماشن پرتابل فوم بتن رتابل (٢) عمل آوری (٢) سیپورکس (٢) خط تولید کارگاهی (٢) سبکدانه معدنی (٢) تولیدکننده (٢) مصالح (٢) فوم (٢) ماسه (٢) کیفیت آب (٢) هبلکس (٢) بتن هوادار اتوکلاو شده (٢) lightweight concrete (٢) فوق روان کننده (٢) واسطه (٢) افزودنی (٢) امکان سنجی (٢) تولید بلوک (٢) توجیه (٢) چسب (٢) پرلیت (٢) بانک اطلاعاتی (٢) تولید صنعتی (٢) مقاومت (٢) بازار (٢) سایت (٢) وبلاگ (٢) آموزش (٢) آب (٢) تکنولوژی (٢) مشکلات (٢) اخطار (٢) شکایت (٢) سیلیس (٢) نظرسنجی (٢) آلمان (٢) سرمایه (٢) اتوماسیون (٢) مواد اولیه (٢) قطر (۱) ابعاد (۱) گارانتی (۱) راهنمایی (۱) سال نو (۱) کاربرد (۱) راهنما (۱) پنل (۱) آتش فشان (۱) گسل (۱) قدر دانی (۱) کنترل کیفیت (۱) سه فاز (۱) صادرات (۱) آجر (۱) دستگاه (۱) سازه (۱) دعوت (۱) سمینار (۱) اپراتور (۱) آهک (۱) تجهیزات (۱) تحقیقات (۱) یونولیت (۱) سرما (۱) مشتری (۱) پروژه (۱) نمایشگاه (۱) نانو تکنولوژی (۱) کتاب (۱) ساعت (۱) فیلم (۱) زلزله (۱) تصویر (۱) خرید (۱) انتخاب (۱) سختی (۱) مشکل (۱) مسکن (۱) ماشین (۱) جهان (۱) قوانین (۱) سرعت (۱) لینک (۱) وام (۱) اشتغال (۱) تاریخچه (۱) گچ (۱) شیشه (۱) آزمایشگاه (۱) تعمیر (۱) اطلاع رسانی (۱) کفسازی (۱) plant (۱) ph (۱) ضایعات (۱) رس (۱) کارکرده (۱) ضدیخ (۱) اسپانسر (۱) ضخامت (۱) تخفیف (۱) مرکز تحقیقات (۱) رقابت (۱) پاسخ به سوالات (۱) سپاسگزاری (۱) تخم گذار (۱) ایزو (۱) سفال (۱) سبک (۱) افزودنی بتن (۱) محاسن و معایب (۱) دستگاه بلوک زن (۱) رفع عیب (۱) میکروسیلیس (۱) کیفیت بالا (۱) پلی استایرن (۱) پزولان (۱) fly ash (۱) تولیدکنندگان (۱) سرمایه گزار (۱) تک فاز (۱) فهرست بها (۱) الزامات (۱) سانتریفیوژ (۱) هزینه راه اندازی (۱) خط تولید کارکاهی (۱) نوع بنن سبک (۱) بهترین بتن سبک (۱) فوم بتن صنعتی (۱) ََaac (۱) هوادار اتوکلاو شده (۱) نانو فوم (۱) ماده کفزا (۱) اربیل (۱) پومیس (۱) اسکوریا (۱) نظزات (۱) بتن رنگی (۱) نانو کفزا (۱) کفزا شیمیایی (۱) کیفیت ماسه (۱) بتن سبک خشک (۱) قطعات سبک بنایی (۱) dry mix (۱) mortar (۱) leca (۱) خرابی بلوک (۱) بلوک سوراخدار (۱) بدون اتوکلاو (۱) هیدرو (۱) کف ریزی (۱) بلوک سه جداره (۱) بلوک زن (۱) ماشین پرتابل (۱) دستگاه ارزان (۱) مونو پمپ (۱) انتقال بتن سبک (۱) خط تولید aac (۱) بتن هوادار (۱) سنگدانه (۱) رس منبسط شده (۱) قیمت سیمان (۱) مقاومت در برابر آتش (۱) pp (۱) بلوکزن (۱) کارگاهی (۱) نانو باسیل (۱) کاهنده جذب آب (۱) ویکات (۱) non autoclaved aerated concrete (۱) چسب ملات (۱) جمع شدگی (۱) سنگ سبک (۱) نولید (۱) دیوار داخلی (۱) افزایش مقاومت (۱) مواد کمک ساختمانی (۱) ملات آماده و خشک (۱) ملات خشک (۱) گچ سبک (۱) خط دست دوم (۱) سبکدانه صنعتی (۱) ملات آماده لیکا (۱) چسب بلوک (۱) ملات معمولی (۱) دستگاه بلوکزن ثابت (۱) سنگفرش بتنی (۱) کاربرد بتن سبک (۱) قطعات بنایی (۱) هدر رفت انرژی (۱) بتن گازی بدون اتوکلاو (۱) ماینبر (۱) مقاومت فشاری بالا (۱) تقاضای بتن سبک (۱) اقتصاد طرح (۱) پلاسکو (۱) مواد چسباننده (۱) آزمون ویکات (۱) میکسر جدید (۱) هیدراتاسیون (۱) معرفی ماشین سازان (۱) گرانی مصالح (۱) کاهنده آب مصرفی (۱) clc (۱) مواد اولیه بتن سبک (۱) واسطه گری (۱) انواع بتن سبک (۱) ثبت اطلاعات (۱) عرشه فولادی (۱) ملات بتن سبک (۱) سیستم توزین (۱) خودکشش (۱) تائیدیه فنی (۱) دستگاه ساز (۱) کام و زبانه (۱) پوکه صنعتی (۱) بازیافت شیشه (۱) ظرفیت بالا (۱) فروش بتن سبک (۱) cost (۱) دستگاه پرتابل فوم بتن (۱) پمپ بتن سبک (۱) هزینه کم (۱) بتن سیک (۱) آجر و سفال (۱) بلوک سبک بتنی (۱) پوکه معدنی (۱) water conditioner (۱) ماسه سیلیسی (۱) سیلیس میکرونیزه (۱) مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن (۱) بتن کفی (۱) زمان گیرش (۱) بتن اسفنجی (۱) دستگاه تولید فوم بتن (۱) شیب بندی (۱) بتن اسفنحی (۱) icf (۱) صنعتی سازی (۱) بتن های سبک (۱) اولترا سونیک (۱) foam concrete (۱) َََََََبتن هوادار اتوکلاو شده (۱)
دوستان من فن آوری های روز دنیا فن آوری های نوین در صنعت بتن وکیل من آموزش آشپزی پرتال زیگور طراح قالب