محمد علیدوستی
تماس با من 09122334668 همراه moaraldo@gmail.com
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ محمد علیدوستی
آرشیو وبلاگ
      بتن سبک- LightWeight Concrete (در این وبلاگ ضمن بررسی انواع بتن های سبک اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می دهم- moaraldo@gmail.com)
توليد صنعتی بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸٥

سلام

در صنعت با توجه به رقابت موجود و همچنین هزینه های تولید سود بیشتر در تولید بیشتر است و بعضی از صاحبان صنایع نیز اعلام می دارند که تا سقف مقدار مشخص تولید سود آوری بدست نمی آید و اگر تولید از سقف معینی بیشتر گردد اضافه تولید سودآوری خواهد داشت.

در زمینه تولید بتن سبک نیز قطعاْ این مورد صادق است و برای رسیدن طرح به سودآوری مطلوب و همچنین کاهش قیمت محصول می بایستی تولید به صورت صنعتی صورت پذیرد. این مطلب در مورد فوم بتن صادق است دوستان عزیزی که در این زمینه فعالیت می کنند دستگاههی تهیه می کنند که قادر به تولید در حدود ۲۰ متر معب در روز می باشد که قطعاْ برای تولید صنعتی این محصول نیاز به تولید ۱۰۰ مترمکعب در روز می باشد.

خوشبختانه برای اولین بار در کشور گروهی از متخصصین داخلی اقدام به طراحی و ساخت کارخانه صنعتی تولید فوم بتن نموده اند که قادر است حداقل در روز ۱۰۰ متر مکعب بتن سبک تولید نماید.

  نظرات ()
طرحهای توجيهی نویسنده: محمد علیدوستی - سه‌شنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٥

سلام

شاید تا به حال این سوال در ذهنتان نقش بسته که اگر بخواهم در زمینه ای فعالیت کنم کدام بخش و در چه شاخه ای شروع بکار کنم ولی مطمئن باشید موفق ترین افراد کسانی هستند که با بینش صحیح راه خود را انتخاب کرده و با برنامه ریزی کامل مراحل کار را دنبال می کنند.

طرحهای توجیهی توسط یک سری از کارشناسان صنعتی و مالی اداری نوشته شده که با بررسی همه جانبه در طرحشان برنامه آتی آن بنگاه اقتصادی را شکل می دهند و به کارفرما در این زمینه دید لازم را داده و ایشان را در راه انتخاب صحیح یاری می نمایند.

دوستانی که علاقه مند به سرمایه گزاری در بخش محصولات سبک بتنی هستند قطعاْ نیازمند طرح توجیهی مناسبی می باشند در این زمینه تخصصی چند شرکت فعال اقدام به تهیه طرحهای توجیهی مربوطه نموده اند که در صورت تمایل شما دوستان را می توانم به این شرکتها معرفی نمایم.(با من تماس بگیرید)

  نظرات ()
بلوکهای سبک بتنی ارزان قيمت نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٥

سلام

یکی از مشکلات مطرح شده در زمینه محصولات سبک بتنی بحث قیمت بالای آنها می باشد و این نکته با توجه به مصرف بالای سیمان در این گونه از محصولات کاملاْ مشهود می باشد.

یکی از نکاتی که دوستان در این زمینه فراموش کرده اند بحث کاستن از سیمان و استفاده از افزودنی های مرتبط با محصول تولیدی می باشد خیلی از دست اندر کاران تصور اشتباه این نکته را دارند که مواد افزودنی با قیمت بالا توجیه استفاده ندارند در حالیکه اگر این دوستان دانش چگونه استفاده کردن از این مواد را داشته باشند خواهند دید که محصولات تولیدی کاملاْ به صرفه خواهد بود.

مثال این نکته را شخصاْ تجربه کرده ام می توانم بلوکی تولید کنم که هزینه تمام شده آن در ابعاد ۲۰*۲۰*۴۰ آن ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان می باشد در حالی که این محصول با قیمتی نزدیک به ۱۰۰۰ تومان عرضه می گردد. در تولید این محصول مقدار سیمان مصرفی کمتر از ۲۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب بوده و با وزن مخصوص ۳۵۰ تا ۴۵۰ قابل تولید با دستگاههای بلوک زن معمولی می باشد. 

  نظرات ()
مواد افزودنی نویسنده: محمد علیدوستی - شنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٥

سلام

یکی از مشکلات عمده در زمینه محصولات سبک بتنی عدم آشنایی با مواد افزودنی کاربرد و انواع آن می باشد و از طرفی عرضه کنندگان این محصولات با استفاده از همین موقعیت توانسته اند بازار خوبی را برای خود فراهم نمایند و حتی تا چند برابر قیمت محصولاتشان را بفروش برسانند.

به همین دلیل دوستانی که نیاز به مواد افزودنی دارند با اینجانب تماس برقرار کرده تا در تهیه ماده افزودنی مورد نظر کمکشان کنم.

در حال حاضر نیز دوستانی که نیاز به میکروسیلیس دارند حتماْ با اینجانب ارتباط برقرار کنند مقادیری میکروسیلیس با قیمت مناسب در یکی از واحدهای تولیدی موجود است که می توانم دوستان در تهیه این ماده یاری نمایم تا میکروسیلیس را به قیمت واقعی خریداری نمایند.. 

  نظرات ()
آرامش در آپارتمان نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٥

سلام

شاید تعدادی از شما خوانندگان محترم در آپارتمان زندگی می کنید و از سرو صدای همسایه هم شاکی هستید. آیا تا به حال به این نکته توجه داشته اید چرا این مشکل باید وجود داشته باشد آیا واقعاْ فرهنگ آپارتمان نشینی یعنی سکوت محض یعنی لذت نبردن از تماشای یک برنامه تلوزیونی و یا یک موزیک مورد علاقه... نه هرگز.

متاسفانه عایق نبودن دیوار های جداکننده مخصوصاْ در برابر صوت سبب بروز اینچنین مشکلاتی می شود که متاسفانه همواره ذکر می گرد این دیوار فقط جدا کننده هست. امروزه بلوکهای سبک بتنی با توجه به اینکه عایق مطلوبی در برابر صوت هستند می توانند این مشکل را حل نمایند و آرامش روحی و روانی را به خانه شما باز گردانند

  نظرات ()
انواع بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٥

سلام

دوستان عزیز همانطور که در مطلب قبلی حضورتان عرض کردم هر کدام از انواع بتنهای سبک دارای معایب خاصی می باشند و هر گز نمی توان عنوان نمود که همواره  نوع خاصی از بتن سبک نسبت به دیگری برتری دارد. پس در بکارگیری آنها باید دقت لازم صورت بپذیرد البته با توجه به پتانسیل بالای بازار مصرف مصالح سبک و بخصوص جدی شدن صرفه جویی در مصرف سوخت در صورت بکارگیری هر نوع از انواع بتن سبک هیچ ضرر ریالی متوجه تولید کنندگان نمی گردد ولی اگر بتوان با دانش کافی نوع مناسب را انتخاب نمود به طور حتم صرفه اقتصادی بالاتری حاصل می گردد.

 

  نظرات ()
انواع بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥

سلام

دوستان عزیز هدف من از تهیه این وبلاگ معرفی نوع خاصی از بتن سبک نیست بلکه بیان کلی از انواع بتن سبک است که دوستان با توجه به سرمایه و نوع کاربرد بتوانند سیستم مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

در اینجا معرفی کلی از ا نواع بتن های سبک حضورتان ارایه می نمایم:

بتن لیکایی: جهت تولید بلوکهای ساختمانی شیب بندی و کف سازی قیمت هر مترمکعب حدود ۶۰ هزار تومان که هر چه محل کارگاه از تهران دورتر باشد به مبلغ مذکور افزوده می گردد.

فوم بتن: جهت کف سازی و همچنین تولید بلوکهای سبک بتنی(غیر قابل استفاده در دستگاه تخم گذار) قیمت تجهیزات بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون تومان(بافوم ژنراتور و انتقال کامل دانش فنی).

بتن گازی اتوکلاوی: مناسب جهت تولید بلوک و پنلهای پیش ساخته قیمت کارخانه از ۲ تا ۷ میلیارد تومان ولی در عین حال سود آورترین نوع تولید.

بتن EPS:مناسب جهت تولید پنل و همچنین بلوکهای سبک بتنی و قابل استفاده در دستگاه تخم گذار قیمت هر مترمکعب در هر نقطه ایران ۴۰ هزار تومان می باشد.

البته هر کدام نیز ایرادات خاصی دارند و همانطور که عرض نمودم باید در انتخاب سیستم مورد نظر دقت نمود.

  نظرات ()
بتن های گازی اتوکلاو شده(هبلکس) نویسنده: محمد علیدوستی - شنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٥

سلام

خیلی از شما دوستان بتن های گازی اتوکلاو را با نام هبلکس می شناسید اگرچه هبلکس یک نام تجاری است ولی به دلیل نبود تولید کننده بزرگ دیگری این نام برای دوستان شناخته شده است.

مزایای استفاده از بتن گازی

بتن های گازی اتوکلاو شده مخلوطی از سیمان آهک ماسه سیلیسی و مواد منبسط کننده می باشد و به دلیل استفاده از آهک به جای قسمتی از سیمان و نیز افزایش حجم مواد اولیه تا ۵ برابر هزینه تمام شده آن به شدت کاهش  می یابد و در عوض محصولی کاملاْ عایق سبک و با نصب آسان تولید می گردد.

مواد اولیه پس از اختلاط وارد اتوکلاو شده و فرآیند عمل آوری آنها صورت گرفته سپس از دستگاه خارج شده و به ابعاد دلخواه بریده می شود.

بتن آماده جهت برش به ابعاد مورد نیاز

در حال حاضر نیز چند نفر از متخصصان داخلی مشغول به فعالیت در زمینه وارد کردن این تکنولوژی نوین به داخل کشور می باشند و آمادگی دارند تا در صورت تمایل سرمایه گذارن نسبت به ارایه طرح توجیهی و نیز واردات ادوات ماشین آلات و سایر موارد مورد نیاز با شما همکاری لازم را داشته باشند.

اگر نیاز به توضیحات بیشتری دارید با اینجانب تماس بگیرید.

  نظرات ()
تهيه استانداردهای بین المللی بتن سبک نویسنده: محمد علیدوستی - پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۸٥

سلام

یکی از عمده ترین مشکلات موجود در زمینه مصالح ساختمانی و به خصوص مصالحی که کاربردی جدید پیدا نموده اند استانداردها و ضوابط فنی می باشد به همین منظور تصمیم گرفتم بانک اطلاعاتی جامعی را در این زمینه تهیه و در اختیار دوستان قرار دهم. که به امید خدا لیست آنها تهیه نمودم تمامی این استانداردها شامل ۵۰ شماره استاندارد مربوط به کشورهای اروپایی آمریکا و ژاپن می باشد و قرار شد باگرفتن اسپانسر در زمینه تهیه این استانداردها اقدام نمایم و ضمن تکثیر حدود ۱۰۰ CD یا DVD در اختیار علاقه مندان قرار دهم.

 در هر صورت اگر مایل به همکاری  و یا دریافت این استانداردها هستید می توانید با اینجانب تماس گرفته و یا در قسمت نظرات e mail خود را گذاشته تا با شما تماس برقرار نمایم.

 

  نظرات ()
توضیح نویسنده: محمد علیدوستی - چهارشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸٥

سلام

اگه در مورد بتن سبک EPS در وبلاگ مطالب بیشتری می نویسم تنها به دلیل سهولت و ارزانی راه اندازی خط تولید این نوع بتن است که برای تولید بلوک کاملاً مناسب می باشد.

انواع دیگر نیز کاربردهای خاص خود را دارد به عنوان مثال دستگاههای تولید فوم بتن یکی از ضروری ترین ادوات مورد نیاز در یک کارگاه ساختمانی است.

کابرد فوم بتن در انواع کف سازی

 با این نوع بتن می توانید کف سازی تمام طبقات را در کمترین زمان ممکن انجام داده و در سایر مواقع نیز برای تولید بلوک و یا دیوارهای در جا از آن بهره لازم را گرفت.

  نظرات ()
بتن EPS نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٥

سلام

بعد از ذکر مطالبی در مورد EPS Concrete در وبلاگ استقبال خوبی از این موضوع بعمل آمد دوستان نیز از چند نقطه کشور تقاضای راه اندازی خط تولید این محصول را داشتند که به یاری خدا  یکی از واحدهای تولیدی بلوک EPS Concrete در شمال کشور راه اندازی شد.

به همین دلیل دیگر نمی توان به دوستانی که در استان گیلان تقاضای راه اندازی خط تولید این نوع بتن را دارند تکنولوژی ساخت را منتقل نماییم ولی در سایر نقاط کشور می توان خط تولید این نوع بتن سبک را با هزینه های ابتدایی راه اندازی نمود.

در حال حاضر نیز در در نظر داریم تا  فهرستی به تفکیک استانهای مورد تقاضا تهیه نماییم تا منافع دوستانی که در عرصه تولید قدم برداشته اند ضایع نگردد.

امید واریم استان شما استان بعدی تولید کننده این نوع بلوک سبک بتنی باشد.

  نظرات ()
ضربه گير نویسنده: محمد علیدوستی - دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸٥

سلام

بتنهای سبک دارای کاربردهای مختلفی می باشند از آنجمله می توان به خاصیت جذب نیروی وارد شده به آنها اشاره نمود ساختار اسفنجی شکل به آنها این اجازه را می دهد تا در هنگام برخورد با اشیا متحرک نیروی وارد شده را جذب و از صدمات وارده بکاهد.

اگر در این زمینه فعالیت یا تحقیقاتی دارید حتما با اینجانب تماس بگیرید.

  نظرات ()
مطالب اخیر کدام بتن سبک عایق تر است 11 سالگی وبلاگ بتن سبک انتخاب ماشین ساز مقاومت در برابر آتش افزایش مقاومت بتن سبک گازی غیر اتوکلاو بلوک های سبک گچی تولید به روش قالبی و یا برشی تفاوت بین خطوط تولید بتن گازی؟ قیمت فروش انواع بتن سبک توسط تولید کنندگان
کلمات کلیدی وبلاگ بتن سبک (٤٦) فوم بتن (٢٧) کیفیت (٢٢) تولید (۱۳) بتن گازی (۱۳) ماشین ساز (۱۳) خط تولید (۱٢) aac (۱٢) لیکا (۱٢) استاندارد (۱۱) سبکدانه (۸) گواهینامه فنی (۸) بتن سبکدانه (٧) بلوک (٧) قیمت (٧) قیمت تمام شده (٦) naac (٦) طرح توجیهی (٥) قالب (٥) مشاوره (٥) عایق (٥) ماشین آلات (٥) خط تولید بتن سبک (٥) میکسر (٥) برش (٥) ماشین سازی (٥) ایستگاه مرکزی (٥) ماشن پرتابل فوم بتن (٤) تولید بتن سبک (٤) پودر آلومینیوم (٤) دستگاه تولید بتن سبک (٤) ظرفیت تولید (٤) کف سازی (٤) بتن سبک سازه ای (٤) تولید کارگاهی (٤) سرمایه گذاری (٤) سرمایه گزاری (٤) سیمان (٤) فروش (٤) تماس (٤) هزینه (٤) پرتابل (۳) اطلاعات (۳) کاهنده آب (۳) سنگ مصنوعی (۳) تخلخل (۳) طرح اختلاط (۳) بلوک سبک (۳) بتن سبک گازی (aac) (۳) دانه بندی (۳) بلوک سبک سیمانی (۳) بین سبک (٢) انتخاب بتن سبک (٢) کارخانه فوم بتن (٢) مقاومت فشاری (٢) کارخانه بتن کفی (٢) بلوک لیکا (٢) قیمت بتن سبک (٢) فوم ژنراتور (٢) کیفیت سیمان (٢) پوکه (٢) مواد کفزا (٢) ماشین آلات بتن (٢) دستگاه پرتابل (٢) مقایسه بتن های سبک (٢) ملات ماسه سیمان (٢) خط تولید مناسب (٢) بتن سبم با کیفیت بالا (٢) بلوک گچی (٢) ملات (٢) قیمت خط تولید بتن سبک (٢) وبلاگ بتن سبک (٢) اجرا در محل (٢) بتن هوادار بدون اتوکلاو (٢) گازی بدون اتوکلاو (٢) بلوک سبک گچی (٢) جذب آب (٢) ملات آماده (٢) ماشن پرتابل فوم بتن رتابل (٢) عمل آوری (٢) سیپورکس (٢) خط تولید کارگاهی (٢) سبکدانه معدنی (٢) تولیدکننده (٢) مصالح (٢) فوم (٢) ماسه (٢) کیفیت آب (٢) هبلکس (٢) بتن هوادار اتوکلاو شده (٢) lightweight concrete (٢) فوق روان کننده (٢) واسطه (٢) افزودنی (٢) امکان سنجی (٢) تولید بلوک (٢) توجیه (٢) چسب (٢) پرلیت (٢) بانک اطلاعاتی (٢) تولید صنعتی (٢) مقاومت (٢) بازار (٢) سایت (٢) وبلاگ (٢) آموزش (٢) آب (٢) تکنولوژی (٢) مشکلات (٢) اخطار (٢) شکایت (٢) سیلیس (٢) نظرسنجی (٢) آلمان (٢) سرمایه (٢) اتوماسیون (٢) مواد اولیه (٢) قطر (۱) ابعاد (۱) گارانتی (۱) راهنمایی (۱) سال نو (۱) کاربرد (۱) راهنما (۱) پنل (۱) آتش فشان (۱) گسل (۱) قدر دانی (۱) کنترل کیفیت (۱) سه فاز (۱) صادرات (۱) آجر (۱) دستگاه (۱) سازه (۱) دعوت (۱) سمینار (۱) اپراتور (۱) آهک (۱) تجهیزات (۱) تحقیقات (۱) یونولیت (۱) سرما (۱) مشتری (۱) پروژه (۱) نمایشگاه (۱) نانو تکنولوژی (۱) کتاب (۱) ساعت (۱) فیلم (۱) زلزله (۱) تصویر (۱) خرید (۱) انتخاب (۱) سختی (۱) مشکل (۱) مسکن (۱) ماشین (۱) جهان (۱) قوانین (۱) سرعت (۱) لینک (۱) وام (۱) اشتغال (۱) تاریخچه (۱) گچ (۱) شیشه (۱) آزمایشگاه (۱) تعمیر (۱) اطلاع رسانی (۱) کفسازی (۱) plant (۱) ph (۱) ضایعات (۱) رس (۱) کارکرده (۱) ضدیخ (۱) اسپانسر (۱) ضخامت (۱) تخفیف (۱) مرکز تحقیقات (۱) رقابت (۱) پاسخ به سوالات (۱) سپاسگزاری (۱) تخم گذار (۱) ایزو (۱) سفال (۱) سبک (۱) افزودنی بتن (۱) محاسن و معایب (۱) دستگاه بلوک زن (۱) رفع عیب (۱) میکروسیلیس (۱) کیفیت بالا (۱) پلی استایرن (۱) پزولان (۱) fly ash (۱) تولیدکنندگان (۱) سرمایه گزار (۱) تک فاز (۱) فهرست بها (۱) الزامات (۱) سانتریفیوژ (۱) هزینه راه اندازی (۱) خط تولید کارکاهی (۱) نوع بنن سبک (۱) بهترین بتن سبک (۱) فوم بتن صنعتی (۱) ََaac (۱) هوادار اتوکلاو شده (۱) نانو فوم (۱) ماده کفزا (۱) اربیل (۱) پومیس (۱) اسکوریا (۱) نظزات (۱) بتن رنگی (۱) نانو کفزا (۱) کفزا شیمیایی (۱) کیفیت ماسه (۱) بتن سبک خشک (۱) قطعات سبک بنایی (۱) dry mix (۱) mortar (۱) leca (۱) خرابی بلوک (۱) بلوک سوراخدار (۱) بدون اتوکلاو (۱) هیدرو (۱) کف ریزی (۱) بلوک سه جداره (۱) بلوک زن (۱) ماشین پرتابل (۱) دستگاه ارزان (۱) مونو پمپ (۱) انتقال بتن سبک (۱) خط تولید aac (۱) بتن هوادار (۱) سنگدانه (۱) رس منبسط شده (۱) قیمت سیمان (۱) مقاومت در برابر آتش (۱) pp (۱) بلوکزن (۱) کارگاهی (۱) نانو باسیل (۱) کاهنده جذب آب (۱) ویکات (۱) non autoclaved aerated concrete (۱) چسب ملات (۱) جمع شدگی (۱) سنگ سبک (۱) نولید (۱) دیوار داخلی (۱) افزایش مقاومت (۱) مواد کمک ساختمانی (۱) ملات آماده و خشک (۱) ملات خشک (۱) گچ سبک (۱) خط دست دوم (۱) سبکدانه صنعتی (۱) ملات آماده لیکا (۱) چسب بلوک (۱) ملات معمولی (۱) دستگاه بلوکزن ثابت (۱) سنگفرش بتنی (۱) کاربرد بتن سبک (۱) قطعات بنایی (۱) هدر رفت انرژی (۱) بتن گازی بدون اتوکلاو (۱) ماینبر (۱) مقاومت فشاری بالا (۱) تقاضای بتن سبک (۱) اقتصاد طرح (۱) پلاسکو (۱) مواد چسباننده (۱) آزمون ویکات (۱) میکسر جدید (۱) هیدراتاسیون (۱) معرفی ماشین سازان (۱) گرانی مصالح (۱) کاهنده آب مصرفی (۱) clc (۱) مواد اولیه بتن سبک (۱) واسطه گری (۱) انواع بتن سبک (۱) ثبت اطلاعات (۱) عرشه فولادی (۱) ملات بتن سبک (۱) سیستم توزین (۱) خودکشش (۱) تائیدیه فنی (۱) دستگاه ساز (۱) کام و زبانه (۱) پوکه صنعتی (۱) بازیافت شیشه (۱) ظرفیت بالا (۱) فروش بتن سبک (۱) cost (۱) دستگاه پرتابل فوم بتن (۱) پمپ بتن سبک (۱) هزینه کم (۱) بتن سیک (۱) آجر و سفال (۱) بلوک سبک بتنی (۱) پوکه معدنی (۱) water conditioner (۱) ماسه سیلیسی (۱) سیلیس میکرونیزه (۱) مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن (۱) بتن کفی (۱) زمان گیرش (۱) بتن اسفنجی (۱) دستگاه تولید فوم بتن (۱) شیب بندی (۱) بتن اسفنحی (۱) icf (۱) صنعتی سازی (۱) بتن های سبک (۱) اولترا سونیک (۱) foam concrete (۱) َََََََبتن هوادار اتوکلاو شده (۱)
دوستان من فن آوری های روز دنیا فن آوری های نوین در صنعت بتن وکیل من آموزش آشپزی پرتال زیگور طراح قالب